TOGG’a İngiltere’den dikkat çeken teklif: Bayilik satın almak istedi

Leyla

Global Mod
Global Mod
Togg, 18 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılan Togg Teknoloji Yerleşkesi’ni planları doğrultusunda tamamlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle Cumhuriyet Bayramı’nda merasimle açtı. Merasimde, Togg’un birinci akıllı aygıtı C SUV, 1.300 Togg çalışanının alkışları içinde seri üretim bandından indi.

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişkin global bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak maksadıyla kurulan Togg, “Bir arabadan çoksı” vizyonuyla değerli bir kilometre taşını daha gerçekleştirmiş oldu.

Cumhuriyet’in 99’uncu yılında TOGG Gemlik Yerleşkesi’nin açılışıyla birlikte seri üretim bantlarıyla buluşan yerli arabamız Togg’un bayiliğine yurt haricinden talep geldi.

İNGİLİZ İŞ İNSANINDAN TALEP

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Lideri Mustafa Gültepe, 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüştüğünü, Togg merasiminde kendisinin de olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Gerçekten epeyce büyük bir talep var. İngiltere’nin en büyük iş insanlarından biri, bir arkadaşımızı arayarak bayilik istediğini, İngiltere’deki satış haklarını, franchise haklarını alıp orada onu (Togg) tanıtmak istediğini söylüyor. Bu da buna talep olacağını gösteriyor. Sahiden otomobil hoş, yakından da inceledim. Otomobil değil de, akıllı aygıt deniliyor. Bir otomobilden fazlası, akıllı aygıt olarak ortaya çıkıyor.”