Temel Karamollaoğlu: Millet İttifakı’nın ortak bir siyaseti yok

Leyla

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Euronews Türkçe’ye açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi başkanı, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini değiştirmek haricinde şu anda ortak bir siyasetinin bulunmadığını söylemiş oldu.

“İTTİFAKIN ÖNCELİĞİ SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK”

İttifakın önceliğinin bu sistemin değişmesi olduğunu tabir eden Karamollaoğlu, “Her partinin farklı görüşleri var. Şu anda Millet İttifakı’nın iktisat, dış siyaset, sıhhat siyaseti ya da eğitim siyaseti yok. Sistem değiştikten daha sonra bu da oturulup konuşulacak” dedi.

“HDP TERÖRLE ORTASINA UZAKLIK KOYUYOR”

Değerlendirmelerinde HDP’nin terörle ortasına uzaklık koyduğunu savunan Karamollaoğlu, “Şu anki noktada ümit ediyorum ki HDP de terör ile ortasına kesinlikle bir uzaklık koyacaktır ki koyuyor da. Onun için terörü bir tarafa bırakmamız ve demokratik koşullar altında konuşmamız gerekir” tabirlerini kullandı.

“ERDOĞAN YARARLI ŞEYLER YAPTI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmelerinin onun faydalı şeyler yapmadığı manasına gelmediğini belirten Karamollaoğlu, “Başörtüsü sorununu çözdüler, bana nazaran Ayasofya’dan daha kıymetli. Ayasofya bir simge fakat öbürü bir insan hakkı. Siz baş örtülü bir kızımızın okumasını engellerseniz bu bir cinayettir. İmam hatip okulları açıldı, zenginleşti. Başörtülü hanımlar vekil, vali yahut bakan olabiliyor. Bunların hepsi atılan müsbet adımlar” görüşünü lisana getirdi.