Teksas’ta kürtaj yasasını destekleyen görüntü oyun şirketinin CEO’su John Gibson istifaya zorlandı

celikci

New member
Teksas’ta kürtaj yasasını destekleyen görüntü oyun şirketinin CEO’su John Gibson istifaya zorlandı
Kürtaj yasasını desteleyen John Gibson hakkında bir açıklama da şirketten geldi. Tripwire Interactive’den gelen açıklamada “Gibson’ın yorumları, tüm grubumuzun, ortaklarımızın ve geniş topluluğumuzun birçoklarının bedelini göz arkası etti.” dendi. Gibson’ın derhal istifa ettiğini ve lider yardımcısı Alan Wilson’ın süreksiz CEO olacağı da açıklandı.

“TEKSAS KÜRTAJ YASASININ ONAYLANMASINDAN GURUR DUYUYORUM”

John Gibson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda bu kelamlara yer verdi:

“#USSupremeCourt’un, kalp atışı olan bebekler için kürtajı yasaklayan Teksas yasasını onaylamasından gurur duyuyorum. Bir şovmen olarak sık sık politik davranmıyorum. bir daha de, bu bahsin öteki tarafında hayli fazla konuşan isim varken, pro-life Oyun geliştiricisi olarak kayıtlara geçmenin değerli olduğunu hissettim.”

Tripwire tarafınca yayınlanan Chivalry 2’nin geliştiricisi Torn Banner Studios, yaptığı açıklamada, Gibson’ın bakış açısının takımı tarafınca paylaşılmadığını yahut yarattığı oyunlara yansımadığını belirtti. Stüdyo, “Bildiri, bayan haklarına dair inandığımız şeylere karşı çıkıyor” diye deklare etti.

“TRIPWIRE İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDEMEYİZ”

Gibson, Yüksek Mahkeme’nin kürtajı hamileliğe altı hafta kadar erken bir müddetde yasaklayan Teksas tüzüğünü engellemesine takviye tweeti atmıştı. Tripwire’ın ortaklarından Shipwright Studios, Tripwire ile münasebetlerini keseceğini duyurdu. Stüdyodan yapılan açıklamada “Siyasetiniz size ilişkin olmakla bir arada, onları kamusal bir telaffuz problemi haline getirirseniz, sizin için ve sizinle çalışan herkesi ötürüp bu işe bulaştırabilirsiniz. Shipwright’ı sonunda paramızı ağzımızın olduğu yere koymanın vakti geldiği fikriyle başlattık. Mevcut liderlik yapısı altında Tripwire ile çalışmaya devam edemeyiz.” sözlerine yer verdi.

God of War’un yaratıcı direktörü Cory Balrog, “Bir insan bir hanımın şahsi özgürlüğü üzerinde egemenlik argüman etmekten nasıl gurur duyabilir?” diye tweet attı.

YASA, 1 EYLÜL’DE YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Teksas kürtaj yasası 1 Eylül’de yürürlüğe girdi ve kalp atışı tespit edilen tüm gebeliklerde kürtajı yasakladı. Yasa, kürtaj yapan yerlere dava açılmasına müsaade veriyor. Yasağı delenlerin ödeyeceği ceza ise 10 bin dolar.

Discord sunucumuza katılmak için buraya