Siyasi eşkıya: Senin ipin kimlerin elinde

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) 12. Olağan Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, genel heyetin ülkeye, millete ve iş dünyasına iyi olmasını diledi. Erdoğan, Orhan Aydın’ın başkanlığında bir daha oluşan idare şurasına Allah’tan muvaffakiyetler niyaz ederek, ASKON’un faaliyete geçtiği günden beri daima ülkenin, milletin ve devletin yanında yer aldığını kaydetti.

DÖVİZ KURU İSTİKRAR KAZANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üretim, istihdam, ihracat tarafında işlerin yolunda gittiğini, organize sanayi bölgeleri, fabrikalar ve tesislerin harıl harıl çalıştığını ve ürettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu süreçte olağan olarak önümüze kahırlar da çıkıyor. Son periyotta yaşadığımız değerli problemlerden biri döviz kurundaki istikrarsız dalgalanma, başkası de fiyatlardaki fahiş artıştır. Aldığımız önlemlerle bu iki problemden döviz kurundaki anlamsız dalgalanmayı değerli ölçüde denetim altına aldık. Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde yine oynamaya başlaması, süreksiz bir durumdur. Yılbaşından itibaren kurun, bu hafta başındaki üzere makul bir düzeyde istikrar kazanacağını kıymetlendiriyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan

CHP’NİN GENLERİNEDE FAŞİSTLİK VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke için bu biçimdesine büyük ve tarihi ihtilalleri hayata geçirmenin uğraşıyla gece gündüz koştururken, birilerinin de akla ziyan tezlerle, çocuksu davranışlarla kendi kalibrelerini sergilediklerini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“CHP’nin başındaki zat, son günlerde terör örgütünün güdümündeki partiyle kurduğu sıkı fıkı ilgilerin de tesiriyle olsa gerek kamu bakılırsavlilerini tehdit etmeyi, kamu kurumlarını basmayı, bir çeşit siyasi eşkıyalık yapmayı uygunca alışkanlık haline getirdi. Evvel Merkez Bankasına randevu istedi. Merkez Bankası, kendisine randevuyu verdi, gitti. Kendisi brife edildi ama çıktı, çıktıktan daha sonra da palavra yanlış biroldukca şeyleri anlattı. Dürüst değil, kalibresi bozuk, cins, cibiliyet bozuk.”

İPİ KİMLERİN ELİNDE MEYDANA ÇIKACAK

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ulusal Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı açıklamaya da değinen Erdoğan, şunları aktardı:

“Bay Kemal, bak devletin kurumlarını yozlaştırmak, yıpratmak asla mümkün değildir ve bundan daha sonra devletin kurumlarına da bu biçimde rastgele gidemeyeceksin, bitti artık. Her şeydilk evvel, devletin kurumlarına gidebilmek dürüstlük gerektirir. Sende bu dürüstlük yok. Sana bugüne kadar yeri geldi, Savunma Bakanlarımı gönderdim. Yeri geldi Dışişleri Bakanımı gönderdim. Gidin brife edin, bilgilendirin diye ancak sen adam değilsin ya. Dürüst değilsin dürüst. Sana Dışişleri Bakanı’nı gönderen, sana Savunma Bakanı’nı gönderen bu Cumhurbaşkanı her noktada ‘Merkez Bankası bağımsız değil.’ diyordun. Hem Merkez Bankası da seni kabul etti, buyur demek ki bağımsız lakin sen bağımsız değilsin. Ben senin ipinin kimlerin elinde olduğunu fazlaca merak ediyorum. O da meydana çıkacak olağan. Bakanlarımız ve başka kamu gorevlilerimiz de bu kifayetsiz muhterise bu biçimde bir fırsatı vermeyerek doğrusunu yapıyor.”

MİLLETİMİZ DERSLERİNİ SANDIKTA VERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkanlık ve milletvekilliği sıfatını bir kenara bırakarak, rastgele bir vatandaş olarak istedikleri kuruma, istedikleri vakit gidip diledikleri bilgiyi alma hakkına sahip olduklarını belirterek, “Milletimiz kendi bedellerine düşmanlığı, kamu bakılırsavlilerine ve kurumlarına taarruzla bir adım öteye götüren bu zorbalara hak ettikleri dersi inşallah birinci fırsatta sandıkta verecektir” tabirlerini kullandı.

Dövizden önemli dönüş başladı

bir müddetdir yaşanan gelişmelerin, kur üzerinden ülkenin ve milletin felaketi değerine haksız yarar sağlama niyetinde olanların, bunun bedelini ağır bir biçimde ödemek mecburiyetinde kalabildiklerini gösterdiğini aktaran Erdoğan, konuşmasını şöyleki sürdürdü:

Daima söylüyorum, bir daha söyleyeceğim, faiz aşağı, faiz üst. Arkadaşlar, artık lütfen bu işi kitabımızdan bir kere çıkaralım. Faiz zengini daha varlıklı, yoksulu daha yoksul yapar, bunu bilecek, buna inanacağız. Bununla yolumuza devam edeceğiz. Alışverişi döviz üzerinden olmayan firmalarımızdan da kendi paramız haricinde bir finans aracı kullanmamalarını tavsiye ediyorum. Bu paketi deklare ettiğımız günden itibaren mevduatlarda dövizden kendi paramıza önemli bir dönüş başlamıştır.”

33 bin fitte Mehmetçiğe kutlama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 33 bin fit yükseklikteki Havadan İhbar Denetim uçağında (HİK) bulunan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telsiz/telefon görüşmesi yaparak Ege ve Doğu Akdeniz’de seyir halindeki gemilerin işçisi ve havadaki uçakların pilotlarını başarılarından dolayı tebrik etti, Mehmetçiğin yeni yılını kutladı.