Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un seri üretime geçeceği tarihi deklare etti

flormar

New member
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu’nun (TOGG) Gemlik’teki üretim tesisini ziyaret ederek, “yemin ettiğimiz biçimde 2022 yılının sonunda araçlarımızı seri üretim bandından indirmiş olacağız” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un üretim tesisini ziyaret ederek, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Projenin Türkiye’nin 100 yılına damga vuracağını belirten Bakan Varank, “Türkiye’nin arabasını Türk milletiyle buluşturacağız.” dedi. Varank, üretim tesisinin tamamlandığında Avrupa’nın etrafa en saygılı fabrikası olacağını söz ederek “yemin ettiğimiz biçimde 2022 yılının sonunda araçlarımızı seri üretim bandından indirmiş olacağız” diye konuştu.

“Geleceğe damga vuracak”

İncelemelerin akabinde değerlendirmelerde bulunan Bakan Varank şunları söylemiş oldu:

“Türkiye’nin 100 yılına damgasına vuracağına inandığımız, Türkiye’nin Arabası projesi için Gemlik’teyiz. Türkiye’nin Arabası diyoruz ancak mobilite dünyasındaki değişimlere baktığımızda geleceğe damga vuracak bir teknolojik alet olan Türkiye’nin Arabası dememiz daha hakikat. 2019 yılında ilan ettiğimiz biçimde arabanın 2022 sonunda seri üretim bandından inebilmesi için şu anda Gemlik’te fabrika inşaatı planlandığı üzere devam ediyor.

Pandemiye karşın Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu’ndaki babayiğitlerimiz büyük bir özveriyle, büyük bir uğraşla çalışmaya devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz bina, boyahane olacak.
Arabalarımız burada en son teknoloji ile boyanacak. Fabrika. sınırların kurulması ve işler hale getirilmesiyle birlikte tamamlanacak.

“Türkiye’nin 100 yıldır beklediği proje”

İnşallah yemin ettiğimiz biçimde biz Türkiye’nin Otomobili’ni Türk Milleti’yle buluşturmuş olacağız.

Türkiye’nin 100 yıldır beklediği bu projede muvaffakiyete ulaştırmış olacağız. Burada dünyadaki fabrika teknolojilerini kıymetlendirerek en son, en yeni ve en teknolojik fabrika kurulmaya çalışılıyor. Etraf açısından baktığımızda da Avrupa’nın etrafa en saygılı otomotiv fabrikası Türkiye’de, Gemlik’te Türkiye’nin Arabası TOGG’la kurulmuş olacak.

Projeyi hem babayiğitlerimizle hem projedeki profesyonel arkadaşlarımızla birlikte ve bakanlık olarak yakın bir biçimde takip ediyoruz. İnşallah yemin ettiğimiz biçimde 2022 yılının sonunda araçlarımızı seri üretim bandından indirmiş olacağız.”