Özgür Özel’in açıklamalarına Nedim Şener’den yalanlama: Ben tahliye olduktan daha sonra beni nasıl mahpusta ziyaret ettiniz?

Leyla

Global Mod
Global Mod
Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine saldıran PKK’lı terörist Dilşah Ercan’ın, CHP’nin 2013 yılında kamuoyuna sunduğu ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda yer aldığı ve özgürlük istendiği ortaya çıktı. Raporu savunan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, o periyot Gazeteci Nedim Şener ile de görüştüklerini öne sürdü. Özel’in açıklamasından daha sonra bahse ait açıklama yapan Şener, “Rezaleti benim üzerimden aklayamaz” formunda tabir etti.

“RAPOR KONUSUNDA BENİMLE GÖRÜŞÜLMEDİ”

Özel’in açıklamalarını yalanlayan Şener, “Özgür Özel, bu rapor konusunda benimle görüşüldüğünü söylemiş, palavra. Raporun hazırlık tarihi 2012 Aralık-2013 Ocak. Ben 12 Mart 2012’de tahliye olmuştum. Ne içeride ne çıkınca rapor konusunda kimse benimle görüşmedi. Rezaleti benim üzerimden aklayamaz. halbuki, 11 yıl evvel CHP’li olarak kendi hazırladıkları raporda terörist Dilşah Ercan’ın “PKK terör örgütü üyesi” olmaktan hükümlü olduğu yazıyor” dedi.