Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı’nın programını maksat aldı: 81 milyonun önünde iftiraya uğradım

celikci

New member
Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı’nın programını maksat aldı: 81 milyonun önünde iftiraya uğradım
Karatay ilçesi İsmil Mahallesi’nde, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, kar maskeli kişinin kapısı açık olan meskene girip, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş ederek öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi. 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Ertuğrul Çelik ile şahitler dinlendi.

AİLENİN KIZI, MÜGE ANLI’NIN PROGRAMINI GAYE ALDI

Duruşmada, akın sırasında dipçik darbesiyle baygınlık geçirip, meyyit taklidi yapan ve çabucak sonrasında yatak odasının penceresinden atlayarak, yoldan geçen komşularının aracına binen, çiftin kızları Büşra Büyükşen’e de kelam verildi. Büşra Büyükşen, sanıklardan Ertuğrul Çelik’e iftira atmadığını belirterek, cinayet çözülmedilk evvel Müge Anlı ile Tatlı Sert programını kastederek, “3 yıl boyuncu kırık ayakla karakollarda süründüm. Ben 81 milyonun önünde iftiraya uğradım. Ben kimseye iftira atmıyorum. Ben Ertuğrul’u tespit ettim” diye konuştu.

DURUŞMADA ARBEDE ÇIKTI

Büyükşen çiftinin oğullarından tabip Osman Büyükşen de “Esas mağdur annem ve babamdır. Yaşama hakları elinden alınmıştır” dedi. Osman Büyükşen konuşmasını sürdürürken, salondaki sanık Ertuğrul Çelik’in bakmasından rahatsız olunca “Ne bakıyorsun lan?” demesi üzerine tartışma çıktı. Mahkeme lideri, Osman Büyükşen’in kelam hakkını kesti ve duruşmaya orta verildi. Ortadan daha sonra devam eden duruşmaya müşteki sıfatıyla katılan Büyükşen ailesi, salona alınmadı. Taraf avukatları, savunma yaptı.

TANIKLAR TEK TEK DİNLENDİ

Tanıklardan Semih Öz, “Ben Dineksaray Mahallesi’nde monopol bayisi işletiyorum. Saat 22.00 üzere inhisar bayini kapattım. 5 dakika daha sonra Ertuğrul beni ziyarete geldi. ondan sonrasında Abdullahgil’in Apa Barajı’nda olduğu söyleyip, bir sorun çıkmasın, diye oraya gideceğini söylemiş oldu. Olay hakkında bilgim bu kadar” dedi.

Ertuğrul Çelik’in eşi Gülizar Çelik de olaydan bilgisi olmadığını belirterek, “Eşimle biz o periyot kayınvalidemi doktora muayene ettirmeye götürdük. Hekim tanıdık olduğu için de rastgele bir giriş kaydı yaptırmamıştık. O gün akşam da komşumuz Abdullah Koru, geçmiş olsun ziyaretine geldi. bir süre daha sonra eşime telefon gelince birlikte konuttan ayrıldılar” diye konuştu. Komşuları Abdullah Koru da “Ertuğrul, benim kapı komşum olur. Ertuğrul’un Apa Barajı’nda misyonlu olduğunu biliyorum. Annesinin hasta olduğunu duyar duymaz akşam 21.30-22.00 üzere Ertuğrul’a geçmiş olsun ziyaretine gittim. ondan sonrasında Ertuğrul’a telefon geldi. Apa Barajı’na gideceğini söylemiş oldu. Oturmamız yarım saat sürdü daha sonra birlikte meskenden çıktık” dedi.

“PSİKOLOJİM ÇOK KÖTÜ”

Esra Taş da “Ben kimseyi öldürmedim ve öldürtmedim. 18 aydır tuvalet ağzında yatıyorum. Psikolojim hayli makus durumda. Tahliye talep ediyorum” savunmasını yaptı. Zekeriya Okşen de beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların dinlenmesinin akabinde duruşmayı 17 Şubat 2023’e erteledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki