Netzhoppers'ın pasörü Djifa Amedegnato ve birinci lige yükselişi

Kemal

New member
Djifa Amedegnato uzun süredir bir ritüel uyguluyor. Hangi takım veya ligde mücadele ettiği önemli değil: Berlin-Pankowlu voleybolcu, maçın başlamasına 45 dakika kala ısınmak için sahaya çıkıyor. Bu sezondan bu yana bunu Königs Wusterhausen'den Netzhoppers adına birinci lig maçlarından önce yapıyor. Bu nedenle Cuma günü tam 19:15'te, Alman şampiyonu BR Volleys'e (20:00, Dyn) karşı Berlin-Brandenburg derbisine mükemmel bir şekilde hazırlanmak için Max-Schmeling-Halle sahasına girecek.

Djifa Amedegnato 20 yaşında ve Netzhoppers'ın genç takımında pasör ve kaptan olarak görev yapıyor. Aynı zamanda, 2016'dan bu yana Berlin çapında uygulanan SCC Juniors gençlik konseptini tam olarak tamamlayan genç oyunculara da örnek teşkil ediyor. Dış hücum oyuncusu Jannes Wiesner (20) ve libero Tim Türpe (18) gibi, bunu da başardı. Netzhoppers'ın Bundesliga kadrosuna girdiğinde, hangi kulüpten olursa olsun Berlin'in en iyi genç voleybolcularını yetiştirmeyi amaçlayan tarama ve destek sisteminden yararlandı.

Voleybolcunun Berlin'den KW'ye uzun yolculuğu

Amedegnato, Berlin TSC'de başladı, Hohenschönhausen'deki okula ve rekabetçi spor merkezine gitti, bir yıl boyunca SCC ile işbirliği içinde oynadı, ardından VC Olympia için oynadı.

Bu sezondan önce Netzhoppers'ın genel müdürü Dirk Westphal, Brandenburg kulübünün iflas krizinden kurtulacağı belli olmadan çok önce Amedegnato ile temasa geçmişti. Amedegnato şöyle diyor: “Benim için açıktı, eğer Dirk bana bir işaret verirse orada olacağım.” 1,98 metre boyundaki Berlinli, 20 yaşında bir Bundesliga kulübüne liderlik etme şansını kaçırmak istemedi. Amedegnato bunu yapmak için S-Bahn veya bölgesel trenle Alex'ten Königs Wusterhausen'e bir saatten fazla yolculuk yapmaktan mutlu olduğunu söylüyor.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Westphal, “Bu yılki yeniden düzenleme konseptimiz, henüz BR Volley'e geçiş yapmamış ancak ikinci lig için fazla iyi olan Berlinli yeteneklere odaklanmaktı” diyor. “Giderek profesyonelleşen bir ortamda daha iyi olmalarına yardımcı olmak istiyoruz.” Amedegnato, çevrenizdeki profesyonellerle ve yetişkinlerle oynamanın tamamen yeni bir his olduğunu söylüyor: “Çoğu insan için profesyonel olarak ilk yılımızda da belirli bir olgunluk göstermeye çalışıyoruz.”

Netzhoppers KW Berlin'e sıralamanın en altında yer alıyor

Netzhoppers KW, bir önceki sezondaki ekonomik lisanslama sürecindeki ihlaller nedeniyle puan kesintisi ve para cezasıyla bu sezona sonuncu olarak başlıyor. Uzun bir yenilgi serisinin ardından, Aralık ortasında ASV Dachau'ya karşı kendi sahasında alınan 3-1'lik galibiyetin ardından kutlama nihayet muhteşem oldu.

“Artık hepimiz Max-Schmeling-Halle'de sahne alacağımız için gerçekten heyecanlıyız. Atmosfer kesinlikle çok iyi olacak” diyor SCC Juniors'ta gönüllü sosyal yılını yakın zamanda tamamlayan Amedegnato. Geçmişte, Amedegnato hala voleybol maçları günlerinde gönüllü olarak sahanın kurulumuna yardım ederken sık sık şunu düşünüyordu: “Ben de orada durmak istiyorum.” Cuma akşamı vakit geldi.