NASA Başkanı’ndan ‘uzaylı’ açıklaması: Kainatta yalnız olduğumuzu düşünmüyorum

flormar

New member
NASA Lideri Bill Nelson‘dan yeni bir ‘uzaylı’ ve ‘UFO’ açıklaması geldi. Nelson, kainatın epeyce büyük olduğu belirtip, “Orada muhakkak bir şeyler olduğunu düşünüyorum” dedi. Nelson ayrıyeten askeri radarlara yakalanan imajlara ait “Bir şey gördüklerini biliyoruz. Dünyada bu cins teknolojiye sahip bir düşmanın olmadığını umuyoruz” yorumunu yaptı.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) Lideri ve eski astronot Bill Nelson, dünya dışı yaşama ait çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nelson askeri radarlara takılan UFO imgelerinin varlığını doğruladı. NASA Lideri, “Ne olduklarını onlar da biz de bilmiyoruz. Gezegende bu biçim teknolojiye sahip bir rakibin olmadığını umuyoruz. Fakat orada bir şey var” dedi.

NTV’de yer alan habere nazaran; Nelson, “Şahsi fikrim cihan epey büyük, diğer cihanların de olabileceğine dair teoriler var. Bu durumda ben kim oluyorum da Dünya’nın ömür barındıran tek gezegen olduğunu söylüyorum. Dünya üzere öteki gezegenlerin bulunduğuna inanıyor muyum? Muhakkak, zira cihan epey büyük” dedi.

“Uzaydan , akıllı bir hayat olduğuna dair bir işaret alacağımızı düşünüyorum”

78 yaşındaki Nelson, CNBC’den Shepard Smith’e verdiği demeçte, uzaylıların varlığının yüksek bir ihtimal taşıdığını söyleyerek, münasebet olarak kozmosun yaşını ve genişliğini gösterdi:

“13,5 milyar yıllık ve epey büyük bir cihana sahipseniz, bir Güneş’e ve bizimki üzere bir atmosfere sahip öbür bir gezegen için öteki bir talih var mı? Bu sorunun cevabı benim için ‘evet’. Bu yüzden, uzaydan , akıllı bir ömür olduğuna dair bir işaret alacağımızı düşünüyorum.”

“Mars’ta, öteki gezegenlerde ve kozmosta ömür arıyoruz”

birebir vakitte, NASA’nın Astrobiyoloji programına atıfta bulunan Nelson, kurumun dünya dışı ömür arayışına yıllardır dahil olduğunu belirtti.

NASA Lideri “Mars’ta, öbür gezegenlerde ve kozmosta ömür arıyoruz. Yaşanabilir bir atmosfere sahip gezegenlere sahip başka güneşleri belirlemeye çalışıyoruz. NASA’nın Ingenuity helikopteri, şu anda Kızıl Gezegende ve misyonun gayelerinden biri olarak fosilleşmiş ömür ispatları arıyor” dedi.

“Biz, UFO’ların düşman olduğunu düşünmüyoruz”

Nelson, Haziran ayı sonlarında CNN’e verdiği demeçte, “Biz, UFO’ların düşman olduğunu düşünmüyoruz, lakin cihanın fazlaca büyük olduğunu unutmayın, NASA’da Dünya Dışı İstihbarat Arayışı isimli bir programımız var. Lakin şimdiye kadar, akıllı bir şey ile kanıtlanmış bir bağlantımız yok” dedi.