Kolay rakip yoktur

Kemal

New member
Hamburg–Milli antrenör Julian Nagelsmann, Avrupa Şampiyonası grup aşaması için merakla beklenen kura çekimine bir doz kadercilikle gidiyor. “Beraberliğin cazibesi, bir beraberliğin olmasıdır. Bu Cumartesi günü Hamburg Elbphilharmonie’de düzenlenen gala öncesinde (18.00/ZDF, RTL ve MagentaTV) Alman Basın Ajansı’na konuşan Nagelsmann, “Yani şansınız sizin elinizde değil, zaten kolay rakipler yok” dedi. “Buna göre, ben bana gelsin ve heyecan verici bir akşamı sabırsızlıkla beklesin.

Ev sahibi olarak Alman milli futbol takımı A1 pozisyonunda yer alıyor ve bu nedenle başlangıçta sıralamada en iyi ülkelerden (Fransa, İngiltere, Belçika, İspanya ve Portekiz) kaçınıyor. Ancak Danimarka, Hollanda ve şampiyon İtalya gibi son derece zorlu bir grup hâlâ mümkün.

Türkiye’yi 2-3, Viyana’yı ise 2-0 yenen milli antrenör, “Hazırlık aşamasında, grup aşamasında bizim için olası rakipler olmayan, ilk beraberlikteki takımlarla elbette artık ilgilenmiyorum” dedi. Son zamanlarda Avusturya’ya karşı ciddi yenilgiler yaşadı. “İdeal olarak, bunlarla daha sonra eleme aşamasında ilgilenmemiz gerekecek, ancak bu hala çok uzakta.”

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Nagelsmann: DFB seçimi öncesinde hâlâ yapılacak çok iş var

Nagelsmann, DFB seçimi öncesinde hâlâ yapılacak çok iş olduğunu bir kez daha itiraf etti. 36 yaşındaki oyuncu, “Önümüzdeki ayları gruptaki rakiplerimize titizlikle hazırlanmak için kullanacağız” dedi. “Bizim için bu aynı zamanda Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için doğru rakipleri bulmak ve her şeyden önce kendi oyunumuzu istikrara kavuşturmakla da ilgili.”

14 Haziran’da Münih’te oynanacak Almanya açılış maçına giderken, Mart ayında Hollanda ve Fransa’ya karşı iki test maçı planlanıyor. Ancak Nagelsmann’ın seçiminde Hollanda’nın grup rakibi olarak belirlenmesi halinde başka bir rakip de aranabilir. Bundesliga sezonunun bitiminden sonra doğrudan hazırlık amacıyla iki test karşılaşmasının daha yapılması planlanıyor.