Kılıçdaroğlu’na soru soran muhabire ‘trol’ diyen CHP Sözcüsü Öztrak’a istifa daveti

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere ziyaretinde kendisine “İngiltere kara para aklama merkezi pozisyonunda, bunu The Times da söylüyor, neler söylersiniz?” şeklinde soru yönelten A Haber İngiltere Muhabiri Alpaslan Düven’in bu sorusunu “bilmiyorum” diyerek yanıtlamıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu karşılığı gündem olurken CHP’nin MYK toplantısı daha sonrası kameralar karşısına geçen CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a Alpaslan Düven’in sorduğu bu soru yöneltildi.

ÖZTRAK: BASIN MENSUBU DEĞİL OLSA OLSA TROL OLUR

Öztrak, Kılıçdaroğlu’na soru soran muhabir için “Bu soruyu soran basın mensubu değil olsa olsa trol olur.” dedi.

“BANA NE CÜRETLE TROL DİYORSUNUZ?”

Alpaslan Düven, Öztrak’ın bu çıkışının akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“Sayın Faik Öztrak. Ben ‘trol’ değilim, gazeteciyim. Uygar bir biçimde genel lideriniz Sayın Kılıçdaroğlu’na bir soru sordum. Sayın Kılıçdaroğlu da soruma karşılık verdi. Bana ne cüretle ‘trol’ diyorsunuz? Parti yöneticisi olmak size gazetecilere hakaret etme yetkisi vermez.”

Öztrak’ın trol çıkışı toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti. Toplumsal medya kullanıcıları Öztrak’a istifa daveti yaptı.