Kaçırıldığı ileri sürülen gayrimenkul zengini bayan bulundu: Torunumun uydurması, mirasımı almak için beni huzurevine kapattılar

celikci

New member
Kaçırıldığı ileri sürülen gayrimenkul zengini bayan bulundu: Torunumun uydurması, mirasımı almak için beni huzurevine kapattılar
Kentte özel bir bakım konutunda kalan gayrimenkul zengini Tülin Enbiyaoğlu, 19 Kasım’da ortadan kayboldu. İsviçreliler ve Türkler içinde toplumsal kültürel ekonomik Bilimsel ilgileri geliştirmek hedefi ile kurulan dostluk derneği Assocıatıon Suısse- Turquıe’nin kurucuları içinde yer alan ve bir süre evvel hayatını kaybeden Nezih Enbiyağoğlu’nun eşi olan Tülin Enbiyaoğlu’ndan haber alamayan Muğla‘nın Bodrum ilçesinde yaşayan kızı Hanzade Altıparmak ve torunu mimar Bige Altıparmak, kayıp müracaatında bulundu.

BODRUM’DA BULUNDU

Anneannesinin eski bakıcısı M.N.A. (62) isimli erkek tarafınca kaçırıldığını ileri süren Bige Altıparmak, eski bakıcının anneannesine daha evvel zorla 200 bin TL’lik senet imzalattığını bu hususta savcılığa kabahat duyurusunda bulunduklarını söylemiş oldu. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları Tülin Enbiyaoğlu’nu kaldığı adreste buldu. Emniyete gdolayılen Enbiyaoğlu sıhhat denetimi için hastaneye gdolayıldü.

“TORUNUMUN UYDURMASI, HUZUREVİNE ATTILAR BENİ”

Hastanede konuşan Tülin Enbiyaoğlu, şunları söylemiş oldu: “Öyle bir şey yok, torunumun uydurması. Paralarımı almak için beni İzmir‘deki huzurevine attılar. Tımarhane üzere bir huzurevine attılar. Orada herkes Alzheimer hastası birçoğu yatalak, konuşacak kimse yok. Verdikleri yemekler benim alıştığım ve yediğim yemekler üzere değil. Daha evvel torunum beni Aydın’da bir huzurevine gönderdi. ondan sonrasında arkadaşım M.N.A. beni almaya geldi. M.N.A. orayı öğrendi diye kızım geldi beni oradan aldı. Bodrum’a getirecek havasına girdiler, ‘acıktık’ dediler çabucak sonrasında restorana oturduk. Restorana tanımadığım 2 kişi geldi. Meğer onlar İzmir’deki huzurevinin çalışanlarıymış. daha sonrasında ‘evimde tamir var’ dedi. ‘Oturacak yer yok, her yer muşamba kaplı’ dedi. ‘1 hafta daha sonra seni alacağım, arkadaşımın oteline göndereyim orada rahat edersin. daha sonrasında seni alacağım’ dedi. Beni otomobile bindirdiler ondan sonrasında İzmir’e götürdüler. Para için yaptılar bunu. Para beşere dost derler fakat düşman aslında. Kaçırılmamın imkanı var mı? Yüksek duvarlar, güvenlikler var. Kapı kilitli nasıl kaçırsınlar? Ben M.N.A.’yı aradım. Telefonumu elimden aldılar lakin ben bir biçimde aradım. Ona, ‘beni buradan al’ dedim. O da avukata müracaat etmiş. çabucak sonrasında jandarma geldi. Jandarma benimle mülakat yaptı, ben de anlattım durumu. daha sonrasında jandarma ‘tamam, aklın başında’ dedi. Bana kendi isteğimle çıktığıma dair yazı imzalattılar. Cuma akşam saat 19.00 üzere Bodrum’a geldim. M.N.A. ile evvelce 8 sene boyunca kaldığım yerde kaldım. 8 yıldır bana M.N.A. bakıyor. Onlar neredeler?”

“MİRASIMI BAĞIŞLAYACAĞIM”

Ailesinden şikayetçi olacağını söyleyen Tülin Enbiyaoğlu, şöyleki devam etti:

“Benim İzmir Yelki Mahallesi’ndeki yerim satıldı. Yerim satılınca bunlar piyasaya çıktı. 12 yıldır bu kız beni ‘bunak’ diye dava ediyor. Her seferinde ben kazanıyorum, en son dava geçen sene bitti. Bunak olmadığım anlaşıldı. Torunumu ve kızımı dava edeceğim. Bu sefer sıra bende, bu yapılan kepazeliklerin hesabını soracağım. Hiç ulaşamadım, görüşmedim. Görürsem hızlarına tüküreceğim. Mirasımı Darüşşafaka’ya veririm, Türkan Saylan Vakfı’na veririm. Yırtarım, yerim, yoksula fukaraya dağıtırım. Kimseyi alakadar eden bir konu değil. Aklım başımda fazlaca şükür. Aklım başımda olduğu sürece kimseye ne hesap vermeye mecburum ne de hürriyetimden vazgeçmeye mecburum. Ailemle irtibata geçmeyeceğim, istemiyorum. Daha evvel 3 sene evvel 2 huzurevi değiştirdim. Tanımadığı huzurevi kalmadı. Hürriyetim, elimden alındı. Her seferinde kimliğim ve telefonum elimden alınıyor. Bunlara verdiğim vekaleti iptal edemiyorum, para yok, bir kuruşum yok. Paraları bunlar çekiyorlar.”

Demirören Haber Ajansı / Fırat Akay – Son Dakika Haberleri