İrtibat Lideri Altun: Karşımızda bir palavra sanayisi var

Leyla

Global Mod
Global Mod
Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Türk Kurulu Medya Forumu’nda konuştu. Kardeşlik bağlarını güçlenmesine değinen Altun, “Sizlere ülkemize değil, konutunuza beğenilen geldiniz diyorum. Bu vesileyle Medya Forumu’nun kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesini; ülkelerimiz, bölgemiz ve tüm dünya için güzel olmasını diliyorum” halinde konuştu.

2019’da kurulan ve Türkiye mesken sahipliği yaptığı foruma, Türk dünyasından 500’ün üzerinde konuk İstanbul’da ağırlandı.

“AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZLE OMUZ OMUZA GAYRET VERDİK”

Ermenistan işgalindeki Karabağ zaferine değinen Fahrettin Altun, “Bundan bir yıl evvel Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza gayret verme erdemine nail olduk. 44 gün boyunca, Azerbaycan’ın haklı davasının dünyaya anlatılmasına katkı sunarken, öteki yandan daima bir arada dezenformasyonla uğraş ettik” dedi

“DEZENFORMASYONLA ÇABA ULUSAL GÜVENLİK STRATEJİMİZ”

Ulusal güvenlik stratejilerine değinerek açıklamasını sürdüren Altun, “Karşımızda, toplumları sömürüye açık hale getirmeye çalışan bir palavra sanayisi bulunuyor. Palavra sanayisiyle, dezenformasyonla çabayı, ulusal güvenlik stratejimizin bir modülü olarak görüyor ve tüm adımlarımızı bu perspektifle atıyoruz” halinde konuşmasına devam etti.

İrtibat Lideri Fahrettin Altun, “Cumhurbaşkanımızın “Dünya beşten büyüktür” ve “Daha adil bir dünya mümkün” davetlerinde beden bulan milletlerarası vizyonunu, tüm boyutlarıyla, irtibat alanına yansıtmayı, en değerli görevimiz olarak görüyoruz” dedi.

“TÜRK MEDYASI İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALI”

Türk medyasının işbirliği ortasında ve deneyim paylaşımı konusuna değinen Altun, “TRT ve Anadolu Ajansı başta olmak üzere, Türk medyasının bütün kuvvetli kurum ve kuruluşları, karşılıklı işbirliklerine, deneyim paylaşımına ve toplumlarımızın birbirini daha yakından tanımasını sağlayacak ortak projelere açıktır” diye konuştu.

Bağlantı Başkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren bizler, ben ve arkadaşlarım Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde büyük ve kuvvetli Türkiye ideali için çaba etmeye, Türk dünyasının birliği, dirliği için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.