“Gözlerinizi kapatın ve devam edin”: Tuchel, Goretzka’nın gelişimini övüyor

Kemal

New member
Münih–Antrenör Thomas Tuchel, milli futbolcu Leon Goretzka’nın 1. FC Köln karşısında yükseliş trendini göstermesine güveniyor. “Gerekeni yaptı, gözlerini kapattı ve içinden geçti. Kendini asla yarı yolda bırakmadı, her zaman çok iyi antrenman yaptı ve artık formunu buldu. Umarım bunu Köln’e karşı kanıtlayabilir” dedi FC Bayern Münih antrenörü.

Alman rekor şampiyonları, Bayer Leverkusen ile yapılacak uzun mesafeli düelloda en azından geçici olarak sıralamanın zirvesini ele geçirmek istiyor. Werkself Cumartesi günü Werder Bremen’i ziyaret edecek. Münih takımı sadece Cuma akşamı (20.30) maç için maç günü gelecek. “Bayer mükemmel bir şekilde güçlendi ve onlar da huzur içinde çalışabilirler. Goretzka “Abendzeitung”da şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak “Leipzig ve Dortmund dışında onlar bizim en büyük rakiplerimiz” dedi. Komşu ilde takımıyla 3 puan almak istiyor.

Goretzka ısırıyor

Sezon başında Goretzka, o zamanki milli teknik direktör Hansi Flick tarafından milli takıma aday gösterilmemişti. Tuchel söz konusu olduğunda bile her zaman ilk tercih o olmuyordu. “Genel olarak çok memnunuz. Kırık eliyle dişlerini gıcırdattı, davaya ve takıma hizmet etme konusunda acı ve sınırlamalarla mücadele etti. Bu etkileyiciydi” dedi Tuchel.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Goretzka bazen stoper olarak bile yardımcı oldu. “Hocanın övgü ve eleştiri yapma hakkı var. Goretzka “Abendzeitung”da şunları söyledi: “Bunda hiçbir sorun yaşamadım ve yaşamadım ve FC Bayern’de kendimi rahat hissettiğimi ve başarılı bir şekilde oynayıp şampiyonluklar kazandığımızdan emin olmak için üzerime düşeni yapmak istediğimi erkenden söyledim.”

Usta yapımcı bu sefer kayıp

28 yaşındaki oyuncu şu anda yarı sol kanatta oynuyor. Tuchel, “10 ile 6 arasında oynuyor. Onun hakkında tartışmalar oldu ve artık formunu buldu” dedi.

50 yaşındaki futbolcu, FC Bayern’in heyecan verici bir sezon sonunda şampiyon olduğu yere geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyor. Tuchel, “Bunlar elbette çok güzel anılar, her ne kadar biraz sinirlerimize mal olsa da” dedi. Maçı 2-1 kazanan ve şampiyon Jamal Musiala, kas sakatlığının ardından bu kez yok.