Ergin Ataman imzayı attı, amacını deklare etti

Kemal

New member
A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nda 2024 yılına kadar başantrenörlük vazifesine getirilen Ergin Ataman için imza merasimi düzenlendi.

İmza merasiminde Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu ve koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

”AVRUPA’NIN EN GÜZEL HOCALARINDAN BİR TANESİ”

Ergin Ataman’ın Avrupa’nın en düzgün antrenörlerinden biri olduğunu belirten Hidayet Türkoğlu, ”Başarabilmek için sorumluluk alan bir takım olduk. Yeni bir heyecan, yeni bir başlangıç. Bana nazaran şu an Avrupa’nın en uygun hocalarından bir tanesi, Ergin Ataman’ı takımımıza dahil ettiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Yeterli iş çıkardık. Hocamıza yenidendan teşekkür ediyoruz. İnşallah nülke olarak hedeflediğimiz başarılara ulaşırız. İdare olarak kendisine ve sportmen arkadaşlarımıza sonuna kadar dayanak olacağız. Ülke olarak başarılara muhtaçlığımız var.

Bizi hedeflediğimiz noktaya taşıyacak bir başantrenörle mutabakat sonucu aldık. Bu gayeyle sayın Ergin Ataman’ı bakılırsave davet ettik. Bizi kırmadı. Argümanlı amaçlarıyla ortamıza katıldı. Kendisine güveniyoruz ve tam dayanak veriyoruz. Türk basketboluna kıymet katmayı unsur edinmiş kıymetli büyüğüm Sayın Tuncay Özilhan’a da bu süreçte gösterdiği uygun niyetten dolayı teşekkür ediyorum. Kontratımızı 2024 Ağustos’una kadar yaptık. Olimpiyatların bitimine kadar.” dedi

”AVRUPA ŞAMPİYONALARINDA, DÜNYA KUPASINDA MADALYALAR İÇİN BURADAYIZ”

Ergin Ataman ise Avrupa’da madalya kazanmayı hedeflediklerini açıklayarak şunları söylemiş oldu:

Bir defa daha ulusal grupta bakılırsav almaktan memnun ve gururluyum. Süreç epeyce süratli gelişti. Anadolu Efes’te ağır bir takvimde ilerliyorduk. Orhun Ene’nin ayrılmasından daha sonra liderimiz Hidayet Türkoğlu beni arayıp misyon için beni düşündüklerini söylemiş oldu. Kurallarımı sordu. Ben de ‘Benim için kuralın olmayacağını, ulusal grupta misyon yapmanın benim için gurur olduğunu söylemiş oldum. Yalnızca Tuncay Özilhan’dan müsaade alınması gerektiğini söylemiş oldum. Bu süreci yakından takip eden bakanımız Kasapoğlu’na ve Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

ŞEHİTLERİMİZİN GURUR DUYACAĞI BİR KADRO OLACAĞIZ

Ulusal Grubumuzu turnuvalara, madalyalara götürecek coşkuyla oynayacağımızın kelamını veriyorum. Türk bayrağını koruyan askerlerimizin coşkuyla izleyeceği, şehitlerimizin gurur duyacağı bir kadro olacağız. Hoş bir takımımız var. NBA’de ve Euroleague’de ülkemizi temsil eden oyuncularımız var. Çok büyük bir gayeyle bu nazaranvi kabul ettim. Çalıştığım her kadroda amacı üst koyarım. Biz Avrupa şampiyonalarında, dünya kupasında madalyalar için buradayız. Herkesi bu amaç doğrultusunda ulusal ekibe davet ediyorum.

TEK AMACIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

İzleyenlerin ‘Bu grup benim ekibim diyeceği bir ekip yaratmak istiyoruz. Beni tanıyanlar bilir tezli bir beşerim. Avrupa’da madalya almak için tüm oyuncularımızı ulusal ekibe bekliyorum. Dünya Kupası Elemelerinde bir üst çeşide çıkmak istiyoruz. Asıl gayemiz Avrupa Şampiyonası. Çok yeterli bir kuşağımız var. hiç bir kadrodan çekinmiyoruz. Çok uygun ülkeler de turnuvada olacak lakin tek amacımız Avrupa şampiyonluğu olacaktır. Bu takımda bu oyuncular var ise, bu takımın başında Ergin Ataman var ise tek maksat Avrupa şampiyonluğudur. Bu amaç için herkesi ulusal takıam çağırıyorum.