Erdoğan’dan muhalefete ‘mülteci merkezi’ palavrası yanıtı: Bunları bu biçimde görmek istemezdik

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. BBC’nin ‘Mülteci Merkezi’ palavrasının ve muhalefetin ısrarla bu argümana sahip çıkmasının sorulması üzerine Erdoğan şunları söylemiş oldu:

“ÖZÜR DİLEDİKLERİNİ DUYDUNUZ MU?”

Muhalefetin bu çeşit palavralarda özür dilediğini duydunuz mu? Her şeyleri palavra. Bakın kalktılar Merkez Bankası hakkında önemli palavralar uydurdular. Merkez Bankası’nın döviz rezervi yıl sonu prestijiyle 115 milyar dolarları bulacak. Bunların hayatları palavra.

“BBC’NİN PALAVRA SÖYLEMESİNİ ANLARIM DA…”

Bulmuşlar bir bayan, palavra makinası çıkartmışlar daima palavra söyletiyorlar. Onunla adeta güç buluyorlar. Ben BBC’nin palavra söylemesini olağan karşılarım da bunları bu biçimde görmek istemezdik. Ülkenin ana muhalefetisin, o kadar yangın sel felaketi oldu bu devlet bütün buralarda dünyanın hiç bir yerinde icra edilmemiş operasyonlar icra etti.

“AFAD’IN YARDIMLARINA BİLE KARŞI ÇIKTILAR”

AFAD’ın yardım toplamasına bile karşı çıktılar. Bunlar bu biçimde kepaze bir kadro. Yolumuza devam ediyoruz. Şayet AFAD’a dayanak olacak olanlar var ise yardım etmek isteyenler göğüslerine gere gere yardım edebilirler. Hayırseverlerimiz ‘Yardım yapmak istiyorum nereye yapayım?’ diyor. Ne diyoruz biz ‘AFAD diye kuruluşumuz var yardımını yapabilirsin numaraları şudur.’ Bundan daha hoş bir şey olabilir mi? Kanunî bir şey yapılıyor. Bununla her şey kayıtlı.