Ekrem İmamoğlu Türkiye’yi bir daha Yunan medyasına şikayet etti

Leyla

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Heyeti (YSK) üyelerine hakaret ettiği nedeni öne sürülerek açılan davada karar belirtildi. İmamoğlu, Yüksek Seçim Heyeti (YSK) üyelerine “ahmak” dediği için yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

İLK RÖPORTAJ YUNAN’A

Karar daha sonrası Saraçhane’deki belediye binası önünde altılı masayla birlikte miting düzenleyen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, birinci röportajını Yunan Kathimerini Gazetesi’ne verdi.

ADAYLIK SORUSUNU GEÇİŞTİRDİ

Manolis Kostidis’e konuşan İmamoğlu, “Cumhurbaşkanlığına aday olacağınız tarafında atıflar var” sorusuna karşılık verdi ve “Altı liderin alacağı sonucu yorumlamak istemiyorum. İstanbul’a hizmet etmekten çok mutluyum” dedi.

HÜKÜMETİ VE ERDOĞAN’I ŞİKAYET ETTİ

Söz konusu mahkeme sonucunı bekleyip beklemediği sorulan İmamoğlu, verdiği cevapta, Türkiye’de “siyasetin yargıyı esir aldığı” yönündeki şikayetini lisana getirdi.

İmamoğlu, “Beraatimi bekliyordum. Zira Türkiye’de herkes biliyor ki bana ‘ahmak’ diyen İçişleri Bakanı’na tıpkı karşılığı verdim. Hususun Yüksek Seçim Konseyi ile ilgisi yok. Maalesef siyaset yargıyı rehin almıştır” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da şikayet eden İBB Lideri, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Buradaki asıl problem, Erdoğan’ın hepimize geçmişte başına gelenlerden hayli daha fazlasını yapmaktan zevk alıyor üzere görünmesi. Muhaliflerine son derece haksızlık ederken hukukun ve demokrasinin yalnızca kendisine işlemesini istiyor.

‘YUNANİSTAN’DAN DAYANAK İLETİLERİ ALDIM’

“Size Yunanistan’dan dayanak iletileri gönderdiler mi?” sorusuna İmamoğlu, “Yunanistan dahil dünyanın biroldukça yerinden dayanak iletileri geldi” cevabını verdi.