Edin Terzic, BVB’de şampiyonluk umutlarını körüklüyor

Kemal

New member
Ev
Spor Dalları
Jürgen Klopp’un izinde: Edin Terzic, BVB’de şampiyonluk umutlarını körüklüyor

Şu anda BVB’de Münih’teki gibi bir teknik direktör depremi tehdidi yok. Bunun yerine, uzun bir arayıştan sonra yeni bir başarılı koçun bulunduğuna dair inanç artıyor.

BVB teknik direktörü Edin Terzic, Jürgen Klopp’un Dortmund’daki uzun gölgesinden çıkma yolunda ilerliyor.Marco Steinbrenner/dpa

Onur konuğu Edin Terzic’in ziyareti Nordstadtliga’nın genç futbolcularının yüzünü güldürdü. Dortmund’un çok kültürlü bir pota olarak kabul edilen şehir merkezinde BVB teknik direktörünün kısa konuşmasını gurur ve şükran karışımı bir duyguyla dinlediler. Bir kulübe üye olamayan gençlere düzenli futbol sporu yapma imkanı da sağlamayı amaçlayan sosyal proje, Terziç arasında oldukça popüler. “Ben de Nordstadt’ta yaşıyordum. Şimdi burada nelerin büyüdüğünü görmek beni gururlandırıyor” dedi.

Edin Terzic, Borussia Dortmund taraftarlarının kalbine ulaştı

Terziç’in milli ara sırasındaki gibi maçlar özellikle Dortmund gibi bir ilçe şehrinde iyi karşılanıyor. Sportif başarının yanı sıra yerel renk ve halka yakınlık taraftarın kalbine giden yolu açıyor. Thomas Tuchel, Lucien Favre veya Marco Rose gibi önde gelen seleflerinin aksine Terzic, eski BVB kült koçu Jürgen Klopp’un uzun gölgesinden çıkma yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

Ekstrem bir iş: Thomas Tuchel ve FC Bayern'deki işinin tuzakları

Ekstrem bir iş: Thomas Tuchel ve FC Bayern’deki işinin tuzakları
  • hisseler
Yıllardır hakim olan ve Münih’te Julian Nagelmann’dan Tuchel’e şaşırtıcı teknik direktör değişimi nedeniyle patlama yapan Bayern’de Cumartesi günü (18:30 / Gökyüzü) Bundesliga zirvesi öncesinde, geçmiş şampiyonluk zamanlarının coşkusu devam ediyor. geri. Ne de olsa Dortmund, 2019’dan bu yana ilk kez yine lider durumda.

Dahi ve asabi: teknik direktör Thomas Tuchel neden Bayern için bir risk?

Dahi ve asabi: teknik direktör Thomas Tuchel neden Bayern için bir risk?
  • hisseler
Ancak Nisan 2014’teki Klopp’tan bu yana hiçbir BVB koçu, FC Bayern’de oynanan aşağıdaki sekiz Bundesliga maçından birinde puan kazanamadı. Terzic bunu değiştirmek istiyor. Ekibinin yeni yılın son on Bundesliga maçında 30 üzerinden 28 puan alarak etkileyici yakalama yarışı, Alman-Hırvat oyuncunun zaten iyi olan itibarını artırdı. Terzic, takımının Wolfsburg (0:2), Mönchengladbach (2:4) ve Mönchengladbach (2:4) yenilgilerinin ardından altıncı sırada uzun kış tatiline girmek zorunda kalmasını önemli bir deneyim olarak nitelendirdi: “Bu bakma hissi İki buçuk aydır bu boktan masada oturmak bizde çok fazla enerji uyandırdı.”

Kaleci Alexander Meyer koçu çok samimi buluyor

Hayranlar tarafından olduğu kadar profesyonelleri tarafından da iyi karşılandı. Her şeyden önce, teknik direktör ile Borussia arasındaki üst düzey özdeşleşme, yedek kaleci Alexander Meyer’in saygısını hak ediyor: “Onun gözünde kulübün onun için ne ifade ettiğini görebiliyorum ve bunu soyunma odasındaki her konuşmada duyuyorum. Bu çok gerçekçi.”

Terzic’in kendisi de siyah ve sarıya olan büyük tutkusunu gizlemiyor. Güney tribününün eski bir hayranı, kulübün eski bir izci ve gençlik koçu olarak BVB onun için çok değerli oldu. Bu yüzden “dünyanın en büyük işi”nin içinde olduğunu düşünür. Ancak bu derin bağ tek başına olası aksiliklere karşı koruma sağlamaz. Dortmund taraftarı Terzic’in Dortmund teknik direktörü Terzic ile nasıl anlaştığı sorusuna yanıt verirken kısa süre de olsa düşünmeye başladı. “Hayran onun gerçekten iyi olduğunu düşünüyor,” yorumunu yaptı, her zamanki kıvrak zekasıyla gülümsedi, ama hemen tekrar ciddileşti: “Ama aynı zamanda fanın her zaman sonuçları görmek istediğini de biliyor.”