Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Togg’un fabrika açılış merasimine gelmeyen CHP önderine gönderme: Vizontele muhalefet

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları Ödül Töreni’nde kıymetli açıklamalarda bulundu. Yerli ve ulusal araba Togg’un birkaç ay ortasında yollarda olacağını belirten Erdoğan, “Toogg ile milletimizin 60 yıllık bir hayalini daha gerçeğe dönüştürüyoruz. Togg’un en son teknolojiye sahip üretim üssünü 29 Ekim’de açtık. Togg’un testleri şu anda devam ediyor. Birkaç ay ortasında Togg’u yollarımızda bakılırsaceğiz. Bundan 60 sene evvel algı üzerine heyeti propagandalarla ihtilal arabalarını engelleyenlere karşılığımızı Gemlik’ten ihtilal arabasıyla verdik” dedi.

‘GAFLET UYKUSUNDAN UYANMAYA DAVET EDİYORUM’

Togg’un Gemlik Fabrikası’nın resmi açılışına gelmek yerine ABD seyahatine giden CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “TOGG’un fabrika açılışına gelmeyip, 10 bin kilometre öteye hamburger yemeye giden vizontele muhalefetini kendi cahilliği ile baş başa bırakıyorum. Hamburger burada epey lakin TOGG yok. Türkiye’nin problemlerine yerli ve ulusal tahliller üretmek yerine ithal iktisat komiserlerinden medet umanları bir an evvel ortasında bulundukları gaflet uykusundan uyanmaya davet ediyorum.