Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olarak bunun ismine ‘TEKNOFEST’ nesli diyoruz

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansının “Global Bağlantı Ortağı” olduğu Türkiye Maarif Vakfı tarafınca düzenlenen 2. İstanbul Eğitim Doruğu’na görüntü ileti gönderdi.

Zirvenin hayırlara vesile olmasını temenni eden Erdoğan, kıymetli fikirleriyle doruğa katkı sunan tüm akademisyenlere, hocalara ve uzmanlara teşekkür etti. Erdoğan, Türkiye Maarif Vakfı idaresiyle doruğun icrasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşları tebrik ederek kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“İnsanlık olarak, son 2,5 yıldır sıhhat kriziyle başlayan, ardından iktisadın yanı sıra farklı boyutları gün yüzüne çıkan bir sınamayla karşı karşıyayız. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitimin öteki paydaşlarının ortak kanaati, salgın günlerinin eğitim sisteminde önemli bir tahribata yol açtığıdır. Okuma alışkanlıklarından ders dinleme maharetlerine, ekran bağımlığından ikili münasebetlere uzanan geniş bir yelpazede çocuklarımız, daha evvel hiç alışık olmadıkları sıkıntılarla uğraş ediyor. Hangi kademede olursa olsun, evlatlarımızın eğitim-öğretim hayatlarını sağlıklı, başarılı ve verimli bir biçimde sürdürmelerine ehemmiyet veriyoruz. Bu anlayışla eğitim altyapısının iyileştirilmesinden öğretmen takımımızın güçlendirilmesine, yeni metotların uygulamaya konulmasından öğrenci yeteneklerinin geliştirilmesine kadar biroldukca alanda çalışmalar yürütüyoruz.”

TEKNOFEST kuşağı

“Amacımız ülkemizi kalkındıracak, dünyada kelam sahibi kılacak, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan, katma bedel üreten, başarılı, ahlaklı ve faziletli gençlere sahip olmaktır.” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye olarak bunun ismine da ‘TEKNOFEST’ jenerasyonu diyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz bu neslin yalnızca akademik bakımdan değil, manevi açıdan da en mücehhez biçimde yetişmesi için devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Ülkemizde bunları yaparken, dost ve kardeşlerimizi de asla ihmal etmiyor, eğitim alanındaki birikimimizi paylaşmaya hassasiyet gösteriyoruz. Maarif Vakfımız, milletimizin bedellerini ve kozmik prensipleri hudutlarımız haricinde muvaffakiyetle temsil ederek bu noktada hayati bir rol üstleniyor. Dünyanın 6 farklı kıtasında ülkemizin maarif bayrağını dalgalandıran, güzel, başarılı, donanımlı öğrencilerin yetişmesi için içtenlikle efor harcayan vakfımızla iftihar ediyoruz. İkinci İstanbul Eğitim Tepesi’nin gerek vakfımızın çalışmalarının verimliliğinin artırılmasına gerekse salgının eğitim sisteminde sebep olduğu ziyanların giderilmesine manalı katkılar yapacağına inanıyorum. Bu fikirlerle doruğun başarılı geçmesini diliyor, sizleri bir kere daha hürmetle selamlıyorum.”