CHP’li Tanju Özcan ırkçı kararlarını savunmaya devam ediyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisinin, kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine yapılan artırım sonucunın Bolu Yönetim Mahkemesince yürütmesinin durdurulmasına yönelik, “Bunun yürütmesini mahkeme durdurdu diye sevinenler, halay çekenler var ise ben bu gayretten vazgeçmedim.” dedi.

Irkçı telaffuzlarını savundu

Bolu Yönetim Mahkemesinin, Bolu Belediye Meclisinin yabancı uyruklulara yönelik su ve nikah süreçleri tarifesine yönelik yürütmeyi durdurma sonucuna ait değerlendirmesinin sorulması üzerine Özcan, “Bolu Yönetim Mahkemesi yürütmesini durdurdu. Bizim bu kararları almamızın niçini ise misafirlik fazla uzadı, sığınmacılar ülkelerine geldikleri üzere gönderilmelidir.” diye konuştu.

Sığınmacıların Türkiye’de olmasını, “Büyük bir Amerikan emperyalist projesi” olarak kıymetlendiren Özcan, “Bunun yürütmesini mahkeme durdurdu diye sevinenler, halay çekenler var ise ben bu çabadan vazgeçmedim. Öbür biçimde ve yollarla motamot çabaya devam edeceğim.” sözünü kullandı.

Ne olmuştu?

Irkçı telaffuzlarıyla çoğunlukla gündeme gelen Bolu Belediye Lideri CHP’li Tanju Özcan’ın yabancılar için suyun metreküp fiyatının 2,5 dolar ve nikah fiyatlarının 100 bin lira bulunmasına yönelik kararları Belediye Meclisinde CHP ve UYGUN Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilerek kurula gönderilmişti. Bu sonucun akabinde Bolu Yönetim Mahkemesi, Bolu Belediye Meclisinin yabancı uyruklulara yönelik su ve nikah süreçleri tarifesi artırımlarına karşı yürütmeyi durdurma sonucu verdi.