CHP’li Özel: Başörtülü annelerin orduevlerine sokulmamasının CHP’ye mal edilmesi yanlış

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Politik Yol’a gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Burada kendisine yöneltilen “CHP’nin laiklik çizgisinde değişiklik oldu mu?” sorusuna karşılık veren Özel, “CHP’nin altı okundan bir tanesi laiklik ve ona bütün CHP’liler gönülden bağlılar sarılıyorlar. Laiklik probleminde geçmişte toplum laikliği farklı algılıyordu. Bugün bilhassa 15 Temmuz darbe teşebbüs sırasında, kimlerin tankları sürdüğüne, kimlerin bombayı atıp darbeyi planladığına baktığınızda, bunların devlete yerleştirildiği süreçte liyakat değil sadakate ehemmiyet verip, “bunlar filanca tarikattandır” diyenlerin bu ülkeye neyi yaptığı görüldü ve laikliğin ne kadar değerli olduğu toplum tarafınca da benimsendi.” diye konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL: BAŞÖRTÜLÜ ANNELERİN ORDUEVLERİNE ALINMAMASININ CHP’YE MAL EDİLMESİ KADAR YANLIŞ BİR ŞEY YOK

Bu manada partilerinin bir kaygısı olduğunu söz eden Özel, “O da belirli konularda yapılan yanlışların kimin tarafınca yapıldığına bakılmaksızın direkt partiye mal edilmesi.” dedi.

CHP’ye 28 Şubat sürecinde başörtüsünden dolayı üniversiteye sokulmayanların hesabının sorulduğunu söyleyen Özel, “Bir gerçek var; ben kendi okulumda başörtüsünden dolayı laboratuvara sokulmak istemeyen arkadaşım için ‘O girmezse biz de girmiyoruz’ diye itiraz etmiş birisiyim. Ben o gün de laiktim bugünde laikim. Orduevlerine başörtülü annelerin sokulmamasının CHP’ye mal edilmesi kadar yanlış bir şey yok.” sözlerini kullandı.