CHP’li Ahmet Deniz Atabay’ın cinsel atak soruşturmasında yeni karar

Leyla

Global Mod
Global Mod
Didim ilçesinde S.T. isimli bir bayan, Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın 2016 yılında evvel iş vaadiyle kendisiyle zorla bir arada olduğunu ileri sürerek, 14 Eylül 2020’de savcılığa şikayette bulundu. Şikayet üzerine Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay ile belediye meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç. adliyeye çağrılıp Cumhuriyet Savcılığı’nda söz verdi. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca 3 Mart 2021 tarihindeki 2020/5438 ‘soruşturma’ ve 2021/873 karar sayılı sonucu ile ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ dair karar verildi.

S.T.’nin avukatı Murat Sultansu, bu defa Söke Sulh Ceza Hakimliği’ne, karara itirazda bulundu. Söke Sulh Ceza Hakimliği, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘kovuşturmaya yer yoktur’ sonucunı bozarak soruşturmanın genişletilmesine karar verdi.

TABİR VERECEKLER

Söke Sulh Ceza Hakimliği’nin sonucunda, kanıtların bir daha toplanmasına, müşteki S.T.’ye yeniden davet yapılarak Cumhuriyet Savcısı huzurunda alınacak beyanında sav edilen olayın birinci yaşandığı tarihin gün, ay, yıl olarak tekrar tabirine başvurulacak. Tez edilen olayların yaşandığı tarihler aralığında müşteki ve şüphelilerden rastgele birinin kullandığı numaraların sinyal aldığı baz istasyonlarının ve yerlerinin belirlenmesi ve müştekilerle şüphelilerin birebir yerlerde bulunup bulunmadığının tespiti yapılacak. Müştekinin olayların yaşandığını sav edilen mesken ve civarından müşteki ve şüphelilere ilişkin olay tarihinde kullandıkları numaraların sinyal aldığı baz istasyonlarının belirlenecek.

Psikolog eşliğinde söz verecek

Kuşkulu A.Ç.’nin olay tarihinde kullanmış olduğu cep telefonuna el temalıp, CMK 134 hususu kapsamında inceleme yapılarak müştekinin tez ettiği manzaraları çekip çekmediğinin belirlenmesi istendi. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak şüphelinin Atatürk Devlet Hastanesi’nde ya da öbür bir hastanede olayın argüman olduğu 2016 yılında ruhsal tedavi gördüğüne ait kayıtların çıkarılarak kelam konusu doktorların şahit sıfatıyla beyanlarının alınması istendi. Psikolog A.G.’nin Cumhuriyet Savcısı tarafınca şahit sıfatıyla beyanları alınacak.