CHP’de Tanju Özcan ve Alim Karaca için hesap vakti

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Yüksek Disiplin Heyeti genel merkezde üyeleriyle toplanıyor. Konseyde geçtiğimiz aylarda kendisinden yardım isteyen bir başörtülü bayana yönelik sözleri niçiniyle 6 Eylül tarihindeki MYK tarafınca ihtar cezası alması istemiyle Yüksek Disiplin Heyeti’ne sevk edilen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan savunma yapacak.

“İHRAÇ EDİLİRSEM BAĞIMSIZ KALIRIM”

Habertürk’te yer alan habere nazaran, Yüksek Disiplin Kurulu’nun vereceği karara hürmet duyacağını belirten Özcan, “Partiden ihraç edilmem istikametinde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim rastgele bir partiye gitmem üzere bir fikrim yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim yalnızca CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçülük ve Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim” sözlerini kullanmıştı.

ALİM KARACA İÇİN KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERDİ

CHP Yüksek Disiplin Konseyi’nde savunma yapacak bir başka isime ise Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca. Karaca’nın bir vatandaş ile telefonda yaptığı küfürlü konuşma toplumsal medyada gündem oldu. Fethiye Belediye Lideri Karaca’nın kelamları büyük reaksiyon alırken CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi.

Alim Karaca da tıpkı Tanju Özcan üzere genel merkeze gidip kelamlı savunma yapacak.