CHP ortağı HDP’nin ‘terör kongresi’ne sessiz: AK Parti’den gelen eleştiriyi ‘troll’ diyerek geçiştirdiler

Leyla

Global Mod
Global Mod
HDP Gençlik Merkezi’nin, Diyarbakır’da gerçekleştirilen kongresinde, ‘terör örgütü propagandası’ yapıldı.

Çıkışında 16 kişinin gözaltına alındığı kongreden bir imgeyi toplumsal medya hesabından paylaşan AK Parti Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan, “CHP’nin daima legalleştirmeye ve saf göstermeye çalıştığı HDP’nin gençlik kongresi… Terör örgütü elebaşının konuşmaları dinletiliyor ve lehine sloganlar atılıyor. Türkiye’nin gençleri bu kirli ittifaka dur diyecek.” sözlerini kullandı.

İnan, paylaşımında “Sizden ses çıkmaz biliyoruz!” diyerek CHP Gençlik Kolları’nın hesabını da etiketledi.

CHP TEKRAR SES ÇIKARAMADI

CHP Gençlik Kolları ise HDP ile ilgili tek söz etmedi ve “Arkadaşlar susun, troll konuşuyor. Konuş troll” diyerek İnan’a hakarette bulundu.

İnan da CHP Gençlik Kolları’na karşılık vererek “Ya ben sizin ciğerinizi biliyorum. Bakın bir daha terörist ortaklarınıza sesiniz çıkmamış, bana troll demişsiniz. Troll sizin demokrat amcanızdır, fondaş medyanızdır, ajanslarınızdır.” dedi.