Aslı Baykal’dan Kılıçdaroğlu’na sert yanıt: Ciddiyetsiz genel lider

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP’den istifa eden Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal ile CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu içindeki tansiyon tırmanıyor.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN NE ÇOCUK UMRUNDA NE LAİKLİK’

Geçtiğimiz günlerde, Kılıçdaroğlu’nun Adalet Bakanlığı’na yürümesine, Aslı Baykal’dan reaksiyon gelmişti. Aslı Baykal, “Kemal beyefendi milletle dalga geçiyor anladığım kadarıyla. Adalet Bakanlığı’na yürüyeceğine, masasında yanında oturan Temel beyefendiye, bu vakfı savunma dese ya…Diyebilirse, diyemez. Zira o vakfın oyunu Temel beyefendi üzerinden alıp, Cumhurbaşkanı seçilmek istiyor. Ne çocuk umurunda, ne laiklik” dedi.

‘KEMAL BEYEFENDİ KARAMOLLAOĞLU’NDAN HİMMET BEKLİYOR’

Kılıçdaroğlu’nun, Karamollaoğlu’ndan himmet beklediğini belirten Baykal, “Temel Karamollaoğlu açıkça tecavüz olayının yaşandığı tarikat vakfını kolluyor. Ve onun seçmeni Kılıçdaroğlu’na oy verecek… Bu kadar zillet yetmedi mi? AK Parti’de Hasret Güçlü ‘tarikatsa tarikat’, Emine Erdoğan ‘takipçisi olacağım’ derken Kemal Beyefendi cumhurbaşkanlığı hayali için Temel beyefendiden himmet bekliyor. Kimse kusura bakmasın, CHP’nin laiklikle de bir ilgisi kalmamıştır” tabirlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: CİDDİYE ALMIYORUZ

Aslı Baykal’ın açıklaması daha sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Tek sözcük, ciddiye almıyoruz” çıkışı geldi. Bunun üzerine Baykal bir daha sert bir yanıt vererek Kılıçdaroğlu’na “ciddiyetsiz genel başkan” kelamlarıyla yüklendi.

‘CHP SEÇMENİNİ TEHLİKEYE ATIYOR’

Aslı Baykal toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu’nun beni anlayabileceğine hiç ihtimal vermedim ki ondan ciddiyet bekleyeyim… Benim muhatabım değildir. Muhatabım partisi ve ülkesi, bu ciddiyetsiz Genel lider yüzünden tehlikeye atılan CHP seçmenidir.”