Antrenör Pal Dardai'nin geleceği hakkında doğrudan paylaşım

Kemal

New member
Teknik direktör Pal Dardai, Paderborn'lu teknik direktör meslektaşı Lukas Kwasniok'tan özür diledi – Fabian Reese, 2. Bundesliga'da uzun bir serinin sonundan dolayı mutluydu. SC Paderborn'daki 3-2'lik mutlu galibiyetin ardından, 26 yaşındaki Hertha BSC kanat oyuncusu, “Bu sezon çok fazla kötü maç kazanamadık ama sonunda yeniden başardık” dedi.

Puan tablosunda bir puan önde olan Doğu Vestfalya'dan komşular, yaklaşık 65 dakika boyunca başkentten gelen konuklara üstünlük sağladılar, ancak Raphael Obermaier (16.) ve Visar Musliu'nun (59.) golleriyle sadece 2-1 öne geçtiler. Aymen Barkok, Berlin'in öne geçmesinden bir dakika sonra attığı ilk golle hızlı eşitliği sağladı.

Pal Dardai oyuncularını eleştirdi

Hertha antrenörü Pal Dardai oyuncularıyla ilgili hemen hemen her şeyi eleştirdi. “İlk yarı fena değildi. Agresif baskı yapmayı planladık. Bunu başaramadık” diyen 48 yaşındaki oyuncu, “Paderborn bizi tamamen etkisiz hale getirdi. Biz sadece tembeldik. Herkes bekliyordu. Bu hiç de iyi görünmüyordu.”

Teknik direktör Dardai'nin Florian Niederlechner ve golcü Barkok (60.) yerine İbrahim Maza ve Deyovaisio Zeefuik'i ve daha sonra Palko Dardai (70.) için Derry Scherhant'ı getirmesiyle işler daha iyi hale geldi. “Rakibin sabırsızlanması ve hala kazanmak istemesi nedeniyle oyun sonunda oyuncu değişiklikleriyle tersine döndü.”

Bilal Hüseyin (86.) ve Haris Tabakoviç (90.) ortaya çıkan boşluktan yararlanarak galibiyete ulaştı. “Bizim alanımız vardı ve Hertha'nın alanı olduğunda biz tehlikeliyiz. Meslektaşıma üzgün olduğumu söyledim. Bugün, bu yıl ilk kez biraz şansımız yaver gitti,” dedi mutlu bir Berlinli antrenör, artık dünyayı anlamayan üzgün Kwasniok'a basın toplantısında: “Futbol güzel ama her zaman adil değil.”

Dardai ise Çarşamba günü maç öncesi ve sonrasında düzenlediği basın toplantısında ayrılışını savundu. Koç, Kicker uzman dergisinde Berlin'de izlenen yola ilişkin yalanları gördüğü bir makaleye öfkeli: 48 yaşındaki oyuncu Sky'da “Yarın ve ertesi gün de aynısını yapardım” dedi. “Gerçekleri yayan insanlarla konuşmuyorum. Ben böyle büyüdüm. Birisi Hertha'nın hiçbir kavramı olmadığını yazarsa bu aşağılayıcı olur. Berlin Yolu bizim için kutsaldır.”

Spor direktörü Benjamin Weber de Sky'da olaydan sonra Dardai ile bir görüşme yapıldığını doğruladı. “Elbette bu haber onu rahatsız etti. Hertha yetkilisi, “Bunun üzerinde çalıştık ve şirket içinde tartıştık” dedi. Dardai, kulüp yönetimine şunları söylediğini vurguladı: “Bu Pal, ben buyum ve böyle kalacağım.”

Bu, Macar'ın Hertha gençlik takımındaki çalışmaları sayesinde tanıdığı genç oyuncular tarafından özellikle olumlu karşılanacak gibi görünüyor. Yedek Maza özellikle oyuncu değişikliği ve alışma döneminden sonra Paderborn karşısında değerinin altını çizdi. 18 yaşındaki oyuncu ekolayzırı başlattı ve orta saha oyuncusu galibiyet golünü atarak Hertha'nın bu sezon nadiren gösterilen bir verimliliğe ulaşmasını sağladı.

Reese, bu verimliliği genç takım için daha ileri bir gelişim adımı olarak görüyor. 26 yaşındaki oyuncu, “Geçen hafta Nürnberg'e karşı iki kez geri döndük; bu bizim için yeni bir özellik” dedi. Yükselme yerlerine hâlâ göz atılıyor ancak dışarıdaki hücum oyuncusuna göre talimat farklı: “Artık oyundan oyuna bakmaya devam etsek iyi olur. Bu ödevimizi yapmamız ve belki bir seriye başlamamız meselesi. Gelecek hafta Rostock'a karşı da durum tam olarak böyle.”

Hertha BSC ve Pal Dardai doğrudan takasla

Ancak bir galibiyet daha alsalar bile küme düşen takımın doğrudan Bundesliga'ya dönmesi zor olacak. Basında çıkan haberlere göre Dardai'nin geleceği yazın ötesinde açık olmalı. Weber, “Konuyla ilgili doğrudan iletişim halindeyiz” dedi: “Önemli olan, Pal Dardai ile şirket içinde neler tartıştığımızdır. Neyi ileteceğimiz konusunda kendimize dikte edilmesine izin vermiyoruz.

Ancak başka bir Dardais durumunda bu, Paderborn'daki zaferden bir gün sonra gerçekleşti: Hertha BSC'nin daha önce açıkladığı gibi, teknik direktörün oğlu Bence yeni sezon için VfL Wolfsburg'a transfer olacak. Aşağı Saksonya şirketi bunu resmi olarak duyurdu ancak sözleşme süresine ilişkin herhangi bir bilgi vermedi. Ancak bu, Pal Dardai'nin en küçük oğlu için uzun vadeli bir sözleşme.