Alman erkekleri de madalya avında hiçbir rol oynamıyor

Kemal

New member
Bitişte Benedikt Doll, başı aşağıya doğru sarkarak kayak sopalarına yaslandı. Yüzüstü pozisyonda erken dönemde yapılan iki hata, 33 yaşındaki oyuncunun, Norveçlilerin bir kez daha hakim olduğu 10 kilometrelik sprintte madalya alma umutlarını yok etti. “Oldukça iyiydi, iki hataya gerek yoktu. Koşmak da ideal değildi. Hayal kırıklığı yaratan 13. sıranın ardından Alman Kayak Birliği'nin (DSV) en iyi biatloncusu Doll, “Her yerde küçük bir kusur var” dedi. Alman takımının Nove Mesto'daki Dünya Şampiyonası'ndaki üçüncü yarışının ardından eli boş kaldı.

Norveçli Sturla Holm Lägreid şampiyonluğu kazandı. 26 yaşındaki (“Buna inanamıyorum”) kusursuz bir şut performansıyla 25:23.9 dakikada Johannes Thingnes Bö'nün (1) sadece 3.5 saniye önünde zafere ulaştı. Vetle Sjaastad Christiansen (1/+18.6) Norveç'in üçlü zaferini tamamladı.

Almanlar zaten takipçilerinin çok gerisinde

Bu kış zaten iki Dünya Kupası sprintini kazanan Doll, iki atış hatası yaptı ve Lägreid'in 1:41.2 dakika gerisindeydi. Pazar günü (17:05/ARD ve Eurosport) 12,5 km'lik mesafeyi kat eden takipçiye bakıldığında, bu büyük bir zorluk, hatta üçüncülük bile 1:22,6 dakika uzakta. Yine de Doll kavgacıydı: “Şimdi takipçiye saldıracağımdan emin olacağım. Kesinlikle ilerlemeye hevesliyim.”

Johannes Kühn (1/+1:41.9), Philipp Nawrath (1/1:44.3) ve Philipp Horn (2/2:11.5) da sprintte beklenildiği gibi 14., 16. ve 25. sırayı alamadı. Nawrath'ın da bu sezonki galibiyetten sonra büyük bir umudu vardı. ARD'de “Tek bir hatayla” dedi, “Daha fazlasını bekliyordum. Ama pek iyi hareket edemiyordum. Hiçbir şeyin ilerlememiş olması çok yazık. Pistte biraz ödün verdim.” Kühn, “bu devam eden açığın hiçbir açıklaması olmadığını” ekledi. ARD uzmanı AHaberler Peiffer da ne yapacağını şaşırmıştı: “Alman adamlarının başından beri erişimleri yoktu.”

Franziska Preuß'un madalya kazanma şansı Pazar günü en yüksek

Erkek takımı ise olumsuz serisini sürdürdü. Şu ana kadarki son madalyayı 2021'de AHaberler Peiffer (ferdide gümüş) kazanmıştı. Bugüne kadarki son Dünya Kupası zaferi beş yıl önceydi, Peiffer 2019'da Östersund'da kazanmıştı. Erkekler son iki büyük turnuvada madalya kazanamadı. olaylar. Nove Mesto'daki Dünya Kupası'nın başlangıcında DSV takımı karma bayrak yarışında beşinci sırada yer aldı. Cuma günkü kadınlar sprint yarışında Franziska Preuß altıncı sırada en iyi Alman biatloncu oldu. Takip yarışları Pazar günü bayanlar 10 km (14.30/ARD ve Eurosport) ve erkekler 12.5 km (17.05) takip yarışlarıyla devam edecek.