AK Parti Teşkilat Akademisinde 3’üncü devir eğitimleri başlıyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, yazılı açıklamasında, AR-GE ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenecek Teşkilat Akademisi eğitimlerinin, 81 vilayette üç kademe vilayet ve ilçe idarelerini kapsayacağını belirtti.

Eğitimlerin ana temasının “Türkiye Yüzyılı” olacağını vurgulayan ve birinci eğitimlerin 5-6 Kasım’da 34 vilayette gerçekleştirileceğini bildiren Şen, 93 bin teşkilat mensubuna çeşitli alanlarda dersler verileceğini söz etti. Mustafa Şen, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Eğitim programının maksadı Türkiye’nin 81 vilayetinde yaklaşık 93 bin teşkilat mensubumuzun motivasyonunu, inancını, özgüvenini ve aidiyetini yükselterek önümüzdeki değerli sürece hazırlanmak. Gerçekleştireceğimiz eğitim faaliyetleri kapsamında, her vilayetimizde üç kademe vilayet ve ilçe idarelerimizi programa alıyoruz. Teşkilat Akademisi ismini verdiğimiz eğitimleri tüm Türkiye’de daha evvel 2 sefer gerçekleştirdik. Bu üçüncü periyodu olacak. Eğitimler, alanında uzman ve kamuoyunun da fazlaca düzgün tanıdığı isimler tarafınca verilecek. Eğitim içeriğine bağlı olarak, MYK/MKYK üyelerimiz, bakanlarımız, bakan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, uzman eğitimciler, akademisyenler ve gazeteciler 4 ana ders başlığında eğitim verecek. AK Parti, yeni yüzyıla, ‘Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyor. Eğitimlerimizin ana konsepti Sayın Cumhurbaşkanı’mızın deklare ettiğı ‘Türkiye Yüzyılı’ üzerine olacak. Tüm partimiz tam odak çalışıyor. Önümüzde epeyce kıymetli bir seçim var. Teşkilatlarımızın tüm hazırlığı buna yönelik.”

Teşkilat Akademisi eğitim programının, her vilayette dört ders başlığında verileceğini ve üç haftada tamamlanacağını da açıklayan Şen, derslerin hafta sonları gerçekleştirileceğini kaydetti.