Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Ulusal Kanal'a konuştu: ''Size Venezuela'dan dostluk mesajları getirdim''

celikci

New member
Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Ulusal Kanal'a konuştu: ''Size Venezuela'dan dostluk mesajları getirdim''
Haber: Deniz Adalı

ABD emperyalizmine karşı kazanılan seçim zaferi, Venezulea'da salgın ile mücadele, yeni dünya düzeni ve Venezuela Türkiye ilişkileri...

Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Carlos Ron, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Türkiye'de Ulusal Kanal'a özel açıklamalar yaptı.

Ron açıklamalarında, Venezuela'da ABD'nin yapılmasını istemediği seçimlerde kazanılan zaferin önemine dikkat çekti.

Ron ifadelerinde seçim zaferi sonrası ABD'nin daha önce Guadio üzerinden yaptığı gibi yeni bir darbe girişiminin mümkün olmadığını çünkü Venezuela ordusunun antiemperyalist bir geleneğe sahip olduğunu belirtti.

Ron ayrıca salgın ile mücadelede zor günler yaşayan Venezuela'ya tek destek desteğin de Türkiye ve Rusya gibi dostlarından geldiğini söyledi.

ABD'de yeni başkan Biden dönemini değerlendirme için erken olduğunu belirten Carlos Ron, Washington ile karşılıklı saygı ile diyalogtan yana olduklarını söyledi. Ancak "ABD sert tutum alırsa biz de karşılık veririz" dedi.

Salgın sonrası kamuculuk ve ulusal bağımsızlığın ön plana çıktığını vurgulayan Ron, dünyanın siyasi ve ekonomik ağırlığının da batıdan doğuya kaydığını belirtti. Asya'da yükselen Çin-Rusya ve Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olduklarını söyleyen Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı, bu ilişkileri daha da geliştireceklerini vurguladı.