Ulaşım artırımı polemiği sürüyor! İmamoğlu, Bahçeli’ye hobisi üzerinden cevap verdi

celikci

New member
Ulaşım artırımı polemiği sürüyor! İmamoğlu, Bahçeli’ye hobisi üzerinden cevap verdi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca akaryakıt masraflarındaki artışlar niçiniyle İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 40 artırım yapılmış ve tam bilet fiyatı 7.67 liraya yükselmişti. Hususla ilgili MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmada “Zamlardan şikayet edip, daha sonra da dönüp İstanbul’da toplu taşıma araçlarına yüzde 40 artırım yapanlar zillettedir.” tabirlerini kullanmıştı.

İMAMOĞLU’NDAN BAHÇELİ’YE CEVAP

İbb
‘nin öz kaynaklarıyla aldığı 160 otobüsten 30’unun hizmeti girmesinin, İETT’nin Edirnekapı’daki garajında düzenlenen merasiminin akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, Bahçeli’nin kelam konusu açıklamalarına da karşılık verdi.

“KLASİK ARAÇLARINI KAÇA DOLDURDUĞUNU AÇIKLASIN”

İmamoğlu, verdiği cevapta “Ne yazık ki üzücü bir yorum olmuş. Sayın Bahçeli’nin benim bildiğim kadarıyla klasik araç koleksiyonu var. 4-5 ay evvel o araçlarından rastgele birinin deposunu kaça doldurduğunu ve bugünlerde kaça doldurduğunu da açıklarsa bence daha objektif, daha vicdanlı bir açıklama olur” sözlerini kullandı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NUN TAZMİNAT DAVASI

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu 250 bin liralık manevi tazminat davası açmasıyla ilgili ise İmamoğlu, “Beyefendi incinmiş, o denli diyeyim. İstanbul halkına ve İstanbul’a dair kelamlarına dikkat edecek. Benim söylemiş olduğim her şey muhakkaktır, doğrudur. Kendisi hakkında olan süreçleri tanımlamıştır. Kişilik haklarına asla bir müdahale yok. Sayın Bakan, Ulaştırma Bakanlığı bakılırsavini yapsın. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili süreçlere müdahil olmasın, işine baksın. Onun işiyle ilgili sonları var. Bize müdahale ettiği an karşılığını alır. Haddini bilmezse de biz, haddini bildirecek yanıtları, 16 milyon insanın hakkı ismine veririz. Bizim söylemiş olduğimiz kelamlar, o hakkında açılan soruşturma talebimiz, hepsi ortadadır. Daha evvel kendisiyle ilgili basındaki bütün bilgi, evrak ve paylaşımlara yasak koydurma sonucunı -bana nazaran metoda uygun olmayan bir halde sonucunı aldırtmışlardı- ben yeniden hatırlattım. ‘Yok zimmet değildi’ falan… Hakikat; zimmet değildir, ihaleye fesat karıştırmaktır. Olabilir. Birbirinden daha az ya da daha fazlaca hata tanımı değildir. Lakin evraklar, kanıtlar nettir. Hakkında savcılığa iletilmiş hata duyurusu, dava süreci vardır. Bunları beyan ettik. hiç bir biçimde açtığı tazminat davasıyla ilgili mesnet oluşturacak bir telaffuzum olduğunu düşünmüyorum” dedi.