Türkiye’nin günlerdir konuştuğu istismar tezi Akşener’e soruldu: Takibini yapmazsam gurursuzum, namerdim, ahlaksızım

celikci

New member
Türkiye’nin günlerdir konuştuğu istismar tezi Akşener’e soruldu: Takibini yapmazsam gurursuzum, namerdim, ahlaksızım
İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken Kadir İstekli’yle evlendirmesi ve kızın senelerca cinsel istismara maruz kalmasının yankıları sürüyor. Günlerdir Türkiye gündemini meşgul eden mevzuyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’den geldi.

“TAKİBİNİ YAPMAZSAM AHLAKSIZIM”

Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Akşener, davaya parti olarak müdahil olacaklarını belirterek “Bunun takibini yapmazsam onursuzum, namerdim, ahlaksızım. Bunu şahsen yapacağım. Biz, bu davaya parti olarak hem de müdahil oluyoruz artık. Bahadır Fazilet, partimiz ismine katılacak. Her şeyini takip edeceğiz. 6 yaşında bir çocuğu, ben Öğretmen Okulu’nda okurken ilkokula veremezdiniz. Okul öncesi eğitimdi. Siz evlendiriyorsunuz. Utanmadan o, çocukla karı-koca alakası kurabiliyor. Bunu benim anlamam, havsalamın alması mümkün değil. Anne, baba, eş diyemeyeceğim o adam, cemaat midir, tarikat mıdır, vakıf mıdır, dernek midir ne ise her biri kesinlikle takip edilmeli. Söz mi alınacak, ne yapılacaksa ince bir işçilikle takip edilmelidir ki caydırıcılığı olsun” formunda konuştu.

“BU SAPIKLIĞIN CEZASI KESİNLİKLE VERİLMELİDİR”

Açıklamasının devamında bu hususun dini manada konuşulmasını gerçek bulmadığını söz eden Akşener, “Bizim dinimizde de bu biçimde bir durum yok. Fakat hayli uzun vakittir dini temsil eden bir güruh var bu ülkede, dinin her şeyini bildiğini tez eden. Sayın Erdoğan, utan. Bu sapıklığın kesinlikle cezası verilmelidir. Hukuk ortasında o denli verilmelidir ki tekrar buna cüret edilememelidir” dedi.

İSTANBUL MUKAVELESİ ÇIKIŞI

Son olarak iktidara gelir gelmez İstanbul Mukavelesi’ni bir daha yürürlüğe alacaklarına dikkat çeken Akşener, “Çeşitli yerlerdeki çocuklara uzanan eller kırılmalıdır. Artık anlıyorum ki ben, İstanbul Kontratı bunları engelleyen tüzel bir altyapıydı. Bu güruhların, bu zihniyetteki insanların talebiyle Sayın Erdoğan, siz İstanbul Sözleşmesi’nden çıktınız. Biz gelir gelmez birinci imza, İstanbul Sözleşmesi’ne imza atmak olacak” tabirlerini kullandı.