Taksim’de öldüresiye dövülen genç bayanın hayatı karardı! Hekimler ”Ameliyata girersek elimde kalırsın” diyor

celikci

New member
Taksim’de öldüresiye dövülen genç bayanın hayatı karardı! Hekimler ”Ameliyata girersek elimde kalırsın” diyor
Beyoğlu Taksim‘de meydana gelen olayda aşçılık yapan 24 yaşındaki Zehra Meraklı, ablası Büşra Meraklı’nın nişan merasimi daha sonrası kutlama yapmak için akşam saatlerinde yakınlarıyla bir arada bir restorana gitti. Yemek daha sonrası genç bayan tuvaleti kullanmak için bir cümbüş yerine girdi.

YABANCI ASILLI ŞAHIS ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ

Cümbüş yerinden çıkacağı esnada Meraklı’ya gerisinden yaklaşan yabancı asıllı bir şahıs, yere yatırdığı genç bayanı tekraren yumruk ve tekme atarak öldüresiye dövdü. Dakikalarca süren dayağın akabinde şahıs, bayanın ablası ve etraftakilerin ortaya girmesi daha sonrası olay yerinden kaçtı.

O ANLARIN İMAJI ORTAYA ÇIKTI

Genç hanımın öldüresiye dövüldüğü o dehşet anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İmgelerde, genç bayanın yerden çıktığı sırada gerisinden gelen şahsın çekerek yere düşürdüğü ve tekraren tekme, yumruklarla saldırdığı görüldü.

GENÇ BAYANIN YÜZÜ TANINAMAZ HALE GELDİ

Olayın akabinde yüzü tanınmaz hale gelen Zehra Meraklı, yakınları tarafınca şuuru kapalı bir biçimde Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine gdolayıldü. Genç bayanın burada baş travması geçirdiği belirlendi. Sonlarının zedelenmesi niçiniyle yüzünün sol tarafı kısmi felç olan genç bayan, 2 günlük tedavisinin akabinde hastaniçin taburcu edildi. Genç bayan olayla ilgili kendisine saldıran şahıstan şikayetçi oldu.

”YÜZÜMÜN SOL KISMI FELÇ OLDU, DAİMA HASTANELERDEYİM”

Olayla ilgili konuşan Zehra Meraklı, “Bundan 1 ay evvel ailece ablamla eniştemin nişanından daha sonra bir yerin çıkışında hiç tanımadığım yabancı asıllı biri tarafınca hücuma uğradım. Art taraftan enseme bir darbe geliyor ve ben o darbe kararı düşüp bayılıyorum. Ailem ne oldu bitti derken beni yerde kanlar ortasında buluyor. O an beyin kanaması geçiriyorum ve hastaneye kaldırıyorlar. bir süre hastanede yattım. Olayın üzerinden 1 ay geçti ve yüzümün sol tarafında felç, sağ tarafında kısmi kırıklar ve üst çenemde yamukluk var. Daima hastanelerdeyim” dedi.

”DOKTOR ‘AMELİYATA GİRERSEK ELİMDE KALIRSIN’ DİYOR”

Meraklı, “Şahsın ismi, cismi, kimdir nedir bilmem, yolda görsem tanımam, zira esasen gerimden vuruyor. Tanımıyorum ve bir niçini de yok. Tahminen bir bakışma üzere bir şey olsa içim soğur lakin hiç bir niye yok. Geliyor ardımdan vuruyor, yere düştükten daha sonra yerde tekmeliyor ve beyin kanaması geçirene kadar devam ediyor. Kafatasımın her tarafında kırıklar var. Hangi hastaneye, hangi doktora gitsem elimde kalıyor. Ameliyat günüm belirli, sıram geliyor daha sonra tabip geliyor ameliyatın iptal diyor. niye hocam diyorum, ‘Ameliyata girersek elimde kalırsın’ diyor. Acil diyorlar yatıyorum daha sonra çıkışım oluyor, sonuç yok. daha sonra öteki bir hastaneye gidiyorum, ‘Biz bu kısımda üç hekimiz, üçümüz de istifa ettik seninle ilgilenemem’ diyor. Daima diğer hastanelere gidiyorum. 1 aydır bu türlü devam ediyor” sözlerini kullandı.

YAŞADIKLARINA İSYAN ETTİ

“Ben 24 yaşındayım, olağan hayatıma dönmeye çalışıyorum” diyen Meraklı, “Kalıcı izlerim olur mu olmaz mı bilemiyorum. Olağan hayata dönemiyorum, ruhsal olarak da çöktüm, bedenen de çöktüm. Nereye elimi uzatsam elimde kalıyor. Hakikaten ruhsal ve mental olarak fazlaca yoruldum. Ailem benden daha perişan durumda. Bu olayın olduğu akşam bir abla için fazlaca sıkıntı. Kan ortasındayım ve başımda kurşun yarası mı var ne oldu bunun niçinini arıyorlar. Bir aile için hayli güç, olayı sindiremiyoruz. Ben kendime geldiğimde saat 08.30 falandı. Şuurum yerine geldiğinde ben işe gideceğim diye gözümü açtım. Aşçıyım ve işimi de severek yapıyorum. Gözümü açtım saat 8 buçuk ve hastanedeyim, yüzüm gözüm şişlik ortasında, kırıklarım ve ağrılarım var. daha sonra yavaş yavaş dank etti. 1 aydır meskende yatıyorum daima, konut ve hastane ortası gidip geliyorum. Kendi imkanlarımla ne var ise yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri