Sendika koçu Grote: Eta ile eşit şartlarda işbirliği

Kemal

New member
Berlin–Union Berlin’in yeni teknik direktörü Marco Grote düz hiyerarşileri destekliyor. “(Yardımcı antrenör) Marie-Louise Eta ile çalışmak eşit şartlardadır. Büyük farklar yok. 51 yaşındaki oyuncu, Köpenick takımıyla bu Cumartesi (15:30/Sky) FC Augsburg’a karşı oynayacağı Bundesliga’daki ilk maçından önce bunu tamamen paylaşacağız” dedi.

Urs Fischer’in serbest bırakılmasının ardından Grote ve Eta, Alten Försterei’deki eğitime liderlik ediyor. Her ikisinin de yalnızca kısa vadeli bir geçici ikili oluşturup oluşturamayacağı, hatta kalıcı bir çözüm olup olamayacağı henüz bilinmiyor. Grote, başlangıçta Augsburg’a gitmeyi planladığını söyledi. “Açıkçası başka bir şey bilmiyorum. Bremen yerlisi, “Bu konuyla pek ilgilendiğim söylenemez” dedi.

O ve Eta birbirlerini Werder’de birlikte geçirdikleri zamanlardan tanıyorlar ve ikisi de daha sonra Unions U19’da birlikte çalıştı. “Onu çok takdir ediyorum. Kendisi çok açık bir insan ve bu oyundan ve insanlarla çalışmaktan gerçekten keyif alıyor. Onunla çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum ve çok iyi çalışıyorum” dedi Grote.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Eta, Bundesliga tarihindeki ilk kadın yardımcı antrenör oldu. Grote’un cinsiyet tartışmasından kesinlikle kazanacağı hiçbir şey yok. “Antrenörlük soyunma odasında önemli olan, bunun insana uygun olduğundan emin olmaktır. Birinin biraz daha uzun olması, belki daha büyük bir midesi olması ya da hangi tişörtü giydiği, uzun saçlı, kısa saçlı olması umurumda değil.”