Sané, yaşadığı hayal kırıklığının ardından en az üç maç cezayla karşı karşıya kaldı

Kemal

New member
Viyana–Leroy Sané, Avusturya’ya ihraç edildikten kısa bir süre sonra şiddet nedeniyle özür diledi. “Bugün oyun benim üzerimde, benim üzerimde. Kendimi kontrol etmem gerekiyor, bu olamaz, takımı hayal kırıklığına uğrattım” dedi 27 yaşındaki oyuncu, Salı akşamı Viyana’da alınan 2-0’lık yenilginin ardından şunları söyledi. Ayrıca soyunma odasındaki davranışından dolayı milli futbol takımındaki meslektaşlarından da özür diledi.

FC Bayern Münihli profesyonel oyuncu, ikinci yarının başında yaptığı düello sonrasında rakibi Phillipp Mwene’yi yumrukla yere serdi ve kırmızı kart gördü (49′). Olayı anlatan Sané, “Philipp’e karşı kişisel bir durum değildi, bu benim performansımdı, söylediğim gibi bu benim başıma gelmemeliydi” dedi. “Motive oldum, doğru yöne gitmemizi istiyorum” dedi.

Sané, bu suçu nedeniyle dünya futbol federasyonu FIFA’dan en az üç maç men cezasıyla karşı karşıya kalacak. Bu, Münih milli antrenörü Julian Nagelsmann’ın Haziran başında yapılacak son Avrupa Şampiyonası test maçına kadar tekrar müsait olmayacağı anlamına geliyor. 2024 iç saha turnuvası öncesinde, önümüzdeki Mart ayında iki test maçı planlanıyor ve Bundesliga sezonunun bitiminden sonra doğrudan hazırlık aşamasında.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

“Genellikle kendimizi küçük görmemize gerek yok”

FIFA’nın düzenlemeleri, hakemler dışında olaya karışan herkese karşı “dirsekleme, yumruk atma, tekmeleme, ısırma, tükürme veya yumruklama dahil olmak üzere saldırı” için en az üç maç veya “makul bir süre” yasağı öngörüyor. Disiplin kurulunun değerlendirmesine bağlı olarak 27 yaşındaki oyuncunun daha uzun bir süre devamsızlık yapabileceği belirtildi. Test maçlarındaki kırmızı kartlar genellikle sonraki müsabakalardaki oyunlardan yasaklanmayla cezalandırılmaz.

Sané bu sezon Bayern adına güçlü maçlar çıkarmıştı. Cumartesi günü Berlin’de Türkiye’ye karşı oynanan 2:3’lük maçta ve Salı günü Avusturya’da oynanan maçta, tüm DFB seçimi gibi, hayal kırıklığına uğrattı. “Genel olarak kendimizi küçük görmemize gerek yok. Kadromuzda çok kaliteli bir kadromuz var. Bu yüzden neden işe yaramadığını dışarıdan anlamak çok zor” dedi Sané, DFB seçiminin zor durumu hakkında.