Polisi telsizle öldüresiyle döven saldırgan mahkemede olayı hatırlamadığını öne sürdü

celikci

New member
Polisi telsizle öldüresiyle döven saldırgan mahkemede olayı hatırlamadığını öne sürdü
Vilayet Emniyet Müdürlüğü Muhafaza Şubesi’nde vazifeli polis memuru Ali Ü., 2019 yılının temmuz ayında, nöbet tuttuğu Tepebaşı Kaymakamlığı önünde yüksek sesle telefonla konuşan Kadir B.’yi uyarınca tartışma çıktı. Tartışma sırasında Kadir B., polis memuruna saldırdı. Kadir B., yere düşüp, bayılan polis memuru Ali Ü.’nün başına, elinden aldığı telsizle dakikalarca vurdu.

SALDIRGAN KISA MÜDDET TUTUKLU KALDI

Saat 04.30 sıralarında yaşanan olaya, yakındaki bir kurumun güvenlik nazaranvlisi Numan U. (29) müdahale etti. Numan U., saldırganı durduramayınca polise haber verdi. Kısa müddette olay yerine gelen polis grupları, Kadir B.’yi yakalayıp, gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen Kadir B., tutuklandı. Kadir B., bir süre tutuklu kaldıktan daha sonra tahliye edilirken, yaralanan polis memuru Ali Ü. ise hastanedeki tedavisinin akabinde taburcu oldu.

“ALKOLLÜYDÜM, HATIRLAMIYORUM”

Kadir B. hakkında sıradan yaralama kabahatinden dava açıldı. Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına hakkında zorla getirilme sonucu çıkarılan sanık Kadir B. salonda savunma yaptı. Çok alkollü olduğu için olaya ait hiç bir şey hatırlamadığını öne süren Kadir B., “Net olarak hatırladığım bir şey yok. Çok alkollüydüm ve telefonda husumetli olduğum şahıslarla konuşuyordum. Olaylara dair hiç bir şey hatırlamıyorum. Olayı çabucak sonrasında medyadan öğrendim. Mahkeme huzurunda müştekilerden özür dilemek istiyorum. olayda telsiz ve kaymakamlık aracında meydana gelen ziyanı da karşılamak istiyorum. Çok pişmanım” dedi.

POLİSİN AVUKATININ TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Sanık savunmasının akabinde polis memuru Ali Ü.’nün avukatı isimli denetim kaidesinin kaldırılmasını isteyerek, Kadir B. hakkında tutuklama sonucu verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Kadir B.’nin tutuksuz yargılanmasına ve hakkında bulunan isimli denetim sonucunın devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali Naki Erdoğan