Pastanın yanından geçmekte zorlanıyorum

Kemal

New member
Münih–Bayern teknik direktörü Thomas Tuchel, Şampiyonlar Ligi kura çekiminin ertesi günü kişisel bilgiler verdi. Perşembe günü Ispo Münih spor malzemeleri fuarında konuşan 50 yaşındaki oyuncu, mükemmeliyetçi olmasına rağmen bazen kendini kaptırdığını söyledi.

“Geç saatlere kadar ayakta kalıyorum çünkü bunun yapılacak en sağlıklı şey olmadığını bilmeme rağmen geç saatlere kadar ayakta kalmayı seviyorum. Bazen bir maçtan sonra kendimi sağlıksız yiyeceklere kapılmış halde buluyorum. Mesela dün olduğu gibi,” dedi Tuchel, önceki akşam FC Kopenhag’la oynanan 0-0 beraberliğe atıfta bulunarak. “Hardallı ve krakerli bir sürü küçük sosis yedim.”

Tuchel çoğu zaman tatlı yeme isteğine karşı koyamaz. FC Bayern Münih antrenörü, “Tatlılar çok önemli, öğleden sonra pastanın yanından geçmek benim için çok zor” dedi.

Sergi salonlarından birinde sahnede yapılan röportajda 50 yaşındaki oyuncu, evi ile antrenman alanı arasındaki yakınlığın kendisi için önemli olduğunu bildirdi. Hatta Chelsea FC’de korona salgını sırasında birkaç hafta antrenman sahasındaki bir evde yaşadı. Tuchel, Münih’te 15 dakika uzakta yaşadığını açıkladı. Antrenman sahasına veya stadyuma ne kadar yakın yaşarsa o kadar güzel olur.

Tuchel, “Yaşlandıkça arabamda daha az vakit geçirmek istediğimi hissediyorum çünkü bu can sıkıcı ve çok fazla trafik var” dedi. Araba telefon görüşmesi yaptığı tek yer. Kız kardeş ve ebeveynler de bunu biliyorlardı. “Benimle telefonda konuşmak çok zor çünkü asla cevap vermiyorum. Bu yüzden arabada sadece telefonla konuşuyorum.”

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Sonraki hayatında siyasetçi olmak isteyip istemediği sorulduğunda Tuchel güldü. Eski Paris ve Chelsea koçu, kendisini sıkacağı için bunu asla yapamayacağını söyledi. “Açık bir şekilde konuşamıyordum ve sanki sürekli bir basın toplantısı yapılıyormuş gibi geliyordu.” Ve bu onun meselesi değildi.