Osman Nuri Kabaktepe CHP’li İBB idaresini eleştirdi: Guguk kuşu siyaseti yapıyorlar

Leyla

Global Mod
Global Mod
AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, İBB idaresine tenkitlerde bulundu. TV100 canlı yayınına katılan Kabaktepe, CHP’li idarenin AK Parti projelerini sahiplendiğini söylemiş oldu.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve belediye idaresinin evvelki senelerda karşı çıktığı projeleri kendi projeleriymiş üzere sahiplendiğini söyleyen Kabaktepe, “Guguk kuşu siyaseti yapıyorlar” dedi.

“SAHİPLENDİKLERİ PROJELERE KARŞI OY VERDİLER”

Kabaktepe şu biçimde konuştu:

“İBB meclisinde son üç yılda toplamda gelen belgelerin yüzde 30’un üstünde bir sayıyla “hayır” diyen bir CHP var. AK Parti devrinde de yaklaşık yüzde 2-2,5 “hayır” diyen AK Parti var. Artık 30 mu büyük 2,5 mu büyük. Hangi proje engellenmiş? Yapmak istedikleri neyi ‘Biz yapamazsınız’ demişiz?

CHP, Ekrem Beyefendi de dahil olmak üzere İBB idaresi ‘Guguk kuşu’ siyasetiyle sahiplendikleri projelerin birçoklarına AK Parti devrinde karşı oy vermişlerdir.

“YÜZDE 5-10’UNU TAMAMLADIĞINIZ PROJE İÇİN ‘BEN YAPTIM’ DİYORSUNUZ”

“Metro projelerine ret oyu vermişsiniz. ‘Halk Ekmek fabrikası açtık’ diyorsunuz, vaktinde o projenin borçlanma belgesine ret oyu vermişsiniz. Kurbağalıdere Islah Projesi’ne ret oyu vermişsiniz. Yüzde 90-95’i Kadir Ağabey devrinde bitmiş. Dün ‘Hayır’ demişsiniz, bugün yüzde 5-10’unu tamamladığınız proje için ‘ben yaptım’ diyorsunuz.

“ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR SEÇİM OLSUN KAZANAMAZLAR”

Önümüzdeki pazar seçim olsun, CHP’nin İstanbul Büyükşehir’i kazanacağını düşünmüyorum. Şu an biz alandayız. Gerek kendi seçmeni açısından gerek İstanbul halkı açısından İBB ile ilgili önemli bir memnuniyetsizlik olduğunu görüyoruz”