“Nesil yetenek” Aberg ABD turnesindeki ilk zaferini kutluyor

Kemal

New member
St Simons Adası–“Nesil yetenek” Ludvig Aberg şimdi PGA Tour’daki ilk golf turnuvasını kazandı. 24 yaşındaki İsveçli, St. Simons Adası’ndaki RSM Classic’te şampiyonluğu kazandı.

Aberg, 61’lik olağanüstü bir final turu ve toplam 253 vuruşluk skoru sayesinde Kanadalı Mackenzie Hughes (257) ve iki Amerikalı Tyler Duncan ve Eric Cole’un (her ikisi de 260) önünde kazandı. Alman profesyonel Stephan Jäger (268), 8,4 milyon dolarlık turnuvayı 28’inci sırada tamamladı.

Kazançlı ABD turnesindeki ilk zaferinden sonra Aberg, “Çocukken hayal ettiğiniz şey budur” dedi. “Bu benim sevdiğim ve uzun süre sevmeye devam edeceğim bir spor. Bunu bana birkaç ay önce söyleseydin inanmazdım.”

Aberg’in hızlı yükselişi, dünyanın bir numaralı amatörünün Haziran ayında profesyonelliğe dönmesiyle başladı. Eylül ayının başında İsviçre’nin Crans-Montana kentinde düzenlenen European Masters’da DP Dünya Turu’ndaki ilk turnuvasını kazandı. Avrupa’nın Ryder Cup kaptanı Luke Donald, genç İsveçliyi “kuşaksal bir yetenek” olarak övdü ve onun için başarılı bir kariyer öngördü. Sadece dört hafta sonra Aberg ve Avrupa Ryder Cup takımı Roma’da ABD yıldızlarına karşı zafer kazandı.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın