Nedim Şener: Kılıçdaroğlu’nun sicili muhakkak Pensilvanya ile görüşmesini yalanlayamıyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu canlı yayında CHP Genel Lideri Kemal Kılıdaroğlu’nun ‘dinleniyoruz’ argümanlarına cevap vermiş, “Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık.” sözlerini kullanmıştı. Bakan, Kılıçdaroğlu’nun bir diş muayenehanesinde Pensilvanya ile görüştüğünü ve ‘Yurtta barış dünyada barış’ sloganını konuştuğunu tabir etmişti.

Bahse husus vakitte Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını da yapan muayenehanede bakılırsavli Diş Tabibi Ali Arif Özzeybek, o görüşmeyi reddetmemişti. CHP başkanı ise tezlere sessiz kalmayı tercih etmişti.

Gelişmeleri TVNET’te canlı yayınlanan Net Bakış programında pahalandıran Gazeteci Nedim Şener, Kılıçdaroğlu’nun sicilininin belirli olduğunu ve savları yalanlayamadığını vurguladı.

“15 TEMMUZ GİBİSİ OLMAYAN BİR ÖRNEK”

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz darbe teşebbüsündeki tavrının birfazlaca şeyi anlattığını söz eden Şener, “Hem şahsi birebir vakitte toplumsal olarak o geceye dair bir kadro fikirlerimiz var. ‘Türkiye’de bir darbe olsa kim direnir’ dediğimiz vakit her insanın aklına da, FETÖ’cülerin aklına da solcu komünistlerin direneceği gelir. FETÖ’cülerin de dünyanın da beklemediği darbecileri milletin püskürtmüş olması gibisi olmayan bir örnektir.” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SİCİLİNE BAKIYORUM, FECAAT”

Türkiye’nin demokrasisinin tehlikeye düştüğü en kanlı günün 15 Temmuz olduğunu tabir eden Şener, “Kılıçdaroğlu’nun o gün ne yaptığına bakıyorum. Soylu’nun dediği üzere Pensilvanya ile yurtta sulh konuşmaları yaptın mı? Bu soruya bir yanıt vermesi gerekiyor. Sicilinize bakıyorum ben sizin. Kahve içerken çekilmiş fotoğrafınız. O gün yaşananlar farklı bir fecaat. Bir tankın önüne geçmiş olsanız, adres sormak için elinizi kaldırsanız bile beşerler sizin darbeye karşı geleceğinizi sanardı. Onu bile yapmaktan aciz. Makarnacı, bulgurcu diye aşağılanan insanların can verirken o sokaklarda, o iftiraları atanların nasıl market akaryakıt kuyruklarına girdiğini gördük.” sözlerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU ARGÜMANLARI YALANLAYAMIYOR”

Kılıçdaroğlu’nun argümanları ‘maalesef’ yalanlayamadığını söyleyen Şener, “O danışman vaktinde FETÖ’cülerle muhatap olmuş, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapmış artık de Soylu’nun danışmanı. Lakin yaşananların olduğu sırada da Kılıçdaroğlu!nun danışmanı. Problem şu ben gerçek mu değil mi ona bakıyorum. ‘Yalan kardeşim ispatla’ dersiniz hukuk yoluyla hakkınızı ararsınız ancak maalesef o yapılmıyor.” dedi.