Mihambo ve Klosterhalfen, İstanbul’daki Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluk peşinde

Kemal

New member
Ev
Spor Dalları
Hızlı bacaklar: Mihambo ve Klosterhalfen, İstanbul’daki Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluğun peşinde

Malaika Mihambo ve Konstanze Klosterhalfen, Almanya’nın Avrupa Şampiyonası için en büyük umutları. Olay, deprem felaketinin gölgesinde kalır.

Konstanze Klosterhalfen, İstanbul’da düzenlenen Avrupa Salon Şampiyonası’nda 3000 metrede Alman rekorunu kırabilir.Axel Kohring/imago

Güney Afrika ve Kenya’daki tüm eğitim kamplarından sonra, Konstanze Klosterhalfen son zamanlarda evinde vakit geçirmenin keyfini çıkardı. Rheinland’da ailesiyle birlikte koşan yıldız, bu Perşembe günü başlayacak olan Avrupa Salon Şampiyonası için bir kez daha güç topladı. Klosterhalfen, “İstanbul’da işlerin ne kadar ileri gidebileceğini göreceğiz,” dedi: “Yine yeni bir durum ve mücadeleyi dört gözle bekliyorum.”

Klosterhalfen, tıpkı Malaika Mihambo gibi, şampiyonluk mücadeleleri için birkaç büyük Alman umudundan biri. İkisi için de İstanbul Boğazı’nın cephesine kadar gitmeli. Çünkü: Olimpiyat şampiyonu, dünya şampiyonu ve eski Avrupa şampiyonu Mihambo’nun etkileyici koleksiyonunda hala kış altını eksik. “Henüz salonun çatısı altında uluslararası bir şampiyonluğum yok, almak isterim” diyen 29 yaşındaki oyuncu, “Kolay olmayacak ama sabırsızlıkla bekliyorum. “

Union Berlin için dev anlaşma!  Tedarikçi 2030'a kadar kalır

Union Berlin için dev anlaşma! Tedarikçi 2030’a kadar kalır

Deprem felaketinin gölgesinde İstanbul’da yarışlar

Kolay değil – bu salon Avrupa Şampiyonası’nın sloganı da olabilir. Çünkü elbette yarışmalar, Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’de çok sayıda ölümün yaşandığı deprem felaketinin gölgesinde kalıyor. Avrupa Atletizm Federasyonu, “Bu şampiyona diğerleri gibi olmayacak” dedi. Yas her zaman yankılanacak, yan etkinliklerdeki kutlamalar minimuma indirilecek. Satılan her biletten bir euro da depremzedelere bağışlanacak.

Sırıkla atlama dünya rekoru sahibi Armand Duplantis (İsveç), sprint Avrupa şampiyonu Gina Lückenkemper veya dekatloncu Niklas Kaul gibi yıldızlar şimdiden Budapeşte’deki Dünya Şampiyonası ile tamamen yaza konsantre olurken, Klosterhalfen kasıtlı olarak İstanbul’da koşuyor. Özellikle yazın öne çıkan olayları nedeniyle. Ne de olsa, bir şampiyonluk yarışının itiş kakışlarını ve taktiklerini zorlukla uygulayabilirsiniz.

İnanılmaz potansiyel: Avrupa Şampiyonaları atletizme nasıl yeni bir arka rüzgar verebilir?

İnanılmaz potansiyel: Avrupa Şampiyonaları atletizme nasıl yeni bir arka rüzgar verebilir?

8:34.89’luk derecesiyle girişte bir numara olan Klosterhalfen, “Yaz için buna ihtiyacım var ve umarım tüm rotalarda eskisi kadar güçlü olabilirim” dedi. 300 metreden fazla liste. Belki 8:32.47’lik Almanya rekoru bile İstanbul’a düşer. Perşembe günkü elemelerden önce 5000 metre Avrupa şampiyonu, “İçinde hala bir şeyler olduğunu biliyorum,” dedi. Final daha sonra Cuma günü yükselir.

“Koko” Klosterhalfen salon sezonuna en iyi formda başlayıp başlamayacağından hiç emin değildi. Ne de olsa 2019 Salon Avrupa Şampiyonası’nın 3000 metre üzeri ikincisi, Dortmund’daki Iten, Kenya’da dört haftalık bir antrenmandan bir gün sonra başladı. Sokaktan kapalı piste ani geçişin ardından “Nerede durduğumu bile bilmiyordum” dedi.

Nairobi’ye yaklaşık 300 kilometre uzaklıktaki 2.400 metre yükseklikteki küçük kasaba olarak adlandırılan “Şampiyonlar Evi”nde, o sadece sıkı antrenman yapmakla kalmadı. “Burası çok özel bir yer. Oradaki en iyi tren, size daha da fazla özgüven veriyor,” dedi Klosterhalfen. “Kenyalıların ne kadar kolay ve güzel koştuğunu gördüğünüzde, bu size iyi bir his veriyor.” Ve Instagram’da Klosterhalfen, 114.000 takipçisine “koşma, neşe, gözyaşı, birçok yeni insan ve güzel anılar için sevgi dolu bir ay!”

Birkaç dakikada çok gol yedi: 1. FC Union bile patlayabilir

Birkaç dakikada çok gol yedi: 1. FC Union bile patlayabilir

Klosterhalfen, rekabetçi taktikler için bir fikir edinmek istiyor

Kenya’da “hızlı ayağı tekrar bulmak için” hız üzerinde çok çalıştı. Bir şampiyona yarışındaki taktikleri yeniden hissetmek için Avrupa Salon Şampiyonası’ndaki startı kullanmak istiyor. Çoğunlukla Portland, Oregon’da antrenman yapan Bayer Leverkusen’den atletizm sporcusu, “Yaz için buna ihtiyacım var ve umarım tüm rotalarda eskisi kadar güçlü olabilirim,” dedi. 3.000, 5.000 ve 10.000 metrenin üzerinde Alman açık hava rekorlarını elinde tutuyor.

Mihambo’da daha fazlası da var. Genç Sırp Milica Gardaseviç’in (6.90 metre) arkasında bir kez daha ikinci olan Alman atletizminin Altın Kızı, “İyi bir ruh halindeyim, henüz bunu böyle gösteremedim” dedi. 6.83 metre: “İstanbul’da bunu yapabildiğim için mutluyum.”