Meclis Demokratları, standart tarih yaklaşırken borç tavan zammını zorlamak için harekete geçti

Kemal

New member
Gambit’e dair tek ipucu, başka türlü muğlak kalacak karmakarışık bir faturanın başlığıydı: Izgarayı Kırma Yasası.

Ancak Ocak ayında az tanınan bir Demokrat olan California Temsilcisi Mark DeSaulnier tarafından tantanalı bir şekilde çıkarılan 45 sayfalık yasa, Demokratların Kongre’nin önleyecek eyleminin önünü açmak için aylardır planladıkları gizli, daha önce bildirilmemiş bir stratejinin parçası. borç tavanı görüşmeleri çıkmaza girerse yıkıcı bir federal iflas.

Şimdi 1 Haziran gibi erken bir tarihte varsayılan bir temerrüt olasılığıyla, Demokratlar Salı günü yedekte tuttukları gizli silahı kullanmak için adımlar atmaya başladılar. Başkan Biden harcama kesintilerini ve politika değişikliklerini kabul etmedikçe tavanı yükseltmeyi reddeden Cumhuriyetçi liderlerin önüne geçebilecek sözde bir yardım önerisiyle, sahada bir borç tavanı zammı almaya çalıştılar.

New York Demokrat Temsilcisi ve azınlık lideri Hakeem Jeffries, Salı günü akranlarına gönderdiği bir mektupta, “Demokratlar Meclisi, temerrüde düşmekten kaçınmak için her seçeneğe sahip olmamızı sağlamak için çalışıyor.” “Yardım takvimine dahil edilecek bir borç sınırlama önlemi önermek, önemli bir seçeneği koruyor. Artık MAGA Cumhuriyetçilerinin Amerika’nın faturalarını aşırıya kaçmadan ödemek için iki partili olarak hareket etme zamanı.”

Demokratların Salı günü Meclis tatildeyken proforma bir oturum sırasında uygulamaya koydukları bir acil durum kuralı, böyle bir dilekçe için 16 Mayıs’ta imza toplamaya başlamalarına izin verecek bir süreçte saati başlatacak ve bu da üzerinde harekete geçmeye zorlayabilecek. üyelerin çoğunluğu kabul ederse yasa tasarısı. Kalıcı kural, Bay DeSaulnier’in tasarısını masaya getirmenin ve borç limiti krizini çözmek için henüz yazılmamış olan Demokratik bir teklifle değiştirmenin bir yolunu sağlayacaktır.

Strateji sihirli değnek değil ve Demokratlar bunun uzun bir yol kat edeceğini kabul ediyor. Bir yasa tasarısının masaya yatırılmasına yetecek kadar imza toplamak için, tüm Demokratlar imzalarsa en az beş Cumhuriyetçinin parti sınırlarını aşmaya istekli olması gerekecek, bu Demokratların kabul ettiği bir eşiğe ulaşılması zor olacak. Borç tavanı önerisi üzerinde henüz anlaşmaya varmadılar ve stratejinin başarılı olması için Demokratların muhtemelen kabul edebilecekleri bir önlem üzerinde anlaşmak için bir avuç ana akım Cumhuriyetçi ile müzakere etmesi gerekecek.

Yine de Demokratlar, başarılı bir girişim ihtimalinin Temsilciler Meclisi’ni daha kabul edilebilir bir anlaşmaya zorlayabileceğini savunuyorlar. Hazine Bakanı Janet L. Yellen’ın Pazartesi günü olası bir temerrüde sadece haftalar kaldığını açıklaması, Demokrat liderleri harekete geçirdi.

Meclis Demokrat liderleri, çıkmazdan çıkmanın bir yolu olarak görevden alma önergesini kullanma olasılığını aylardır küçümsediler. Bay Biden’ın defalarca ifade ettiği gibi, Cumhuriyetçilerin koşulsuz bir borç tavanı zammı veya harcama kesintilerinden tavizler olmadan anlaşmaları gerektiği yönündeki parti pozisyonundan geri adım atmaya isteksizler.

Ancak perde arkasında, gerektiğinde bir aracın hazır olmasını sağlamak için aynı anda adımlar attılar.

Yardım talep etme süreci zaman alıcı ve karmaşık olabilir, bu nedenle stratejiyi geliştiren Demokratlar erken başladılar ve yasama araçlarını dikkatli bir şekilde hazırladılar. İçeridekiler özel olarak önlemden “İsviçre çakısı” yasası olarak söz ediyor – her Meclis komitesine geçirilmesi gereken ve onları devirmek için mümkün olduğunca çok yol açık bırakan bir yasa.

Torun yetiştiren büyükanne ve büyükbabalara yardım etmek için bir görev gücü oluşturacak, federal bir deprem riskini azaltma stratejisi oluşturacak, Kongre üyeleri tarafından hisse senedi alım satımını yöneten bir yasanın adını değiştirecek, küçük işletme kredileri verecek, gazileri yeni bir Pentagon yetkilisi olan IRS’den koruyacaktı. kar amacı gütmeyen kuruluşları terör saldırılarından korumak için hibe programı ve daha fazlası. Dikkat çekici bir şekilde, mevzuat o kadar kapsamlı ve çeşitliydi ki, 20 komiteye havale edildi ve burada aylarca boşta kaldı. Mesele buydu.

Bay DeSaulnier’in niyeti, hepsini tercih etmesine rağmen, tasarının tüm unsurlarını geçirmek değildi. Capitol Hill’de, sonunda bir yardım önergesinin temelini oluşturacak ve borç tavanı açmazından çıkış yolu olarak hizmet edecek bir yasa tasarısının kabuğu olarak bilinen şeyi yaratmalı.

Borç kontrolünden bir çıkış yolu sunabilecek bir yasa taslağı hazırlamak için Demokrat politika uzmanlarıyla birlikte çalışan eski bir kural komitesi üyesi olan Bay DeSaulnier, “Bunu hazırlıklı olmak için yazdım,” dedi. “Kürtaj ya da borç tavanı olsun, Cumhuriyetçi hizip ile bu sorunların olacağını bekliyordum. Bence bunu yapmak yasa koyucunun sorumluluğundaydı.”

Demokratlar, Cumhuriyetçilerin görmezden geldiği Bay DeSaulnier’in tasarısının güzelliğinin, yasayla ilgili harekete geçmeye zorlamak için bir yardım önergesinin masaya yatırılması için minimum süre olan komitede en az 30 günlük eşiği çoktan geçmiş olması olduğunu söylüyor. Ve bu kadar çok komitenin yetkisi altında olmasının onlara ilerlemeleri için birçok seçenek sunduğunu söylediler.

Önlemine sponsor olması için Bay DeSaulnier seçildi çünkü düşük profili, faturasının muhtemelen çok az ilgi göreceği anlamına geliyordu. Buna karşılık, Kurallar Komitesi’nin Demokrat başkanı Massachusetts Temsilcisi Jim McGovern tarafından getirilen herhangi bir yasa derhal dikkatleri üzerine çekerdi ve Cumhuriyetçiler bunu raydan çıkarmak için harekete geçebilirdi.

Yardım dilekçeleri tarihsel olarak eylemi teşvik etti ve Meclis liderlerini bir gerilla yasama çabasıyla kelimenin kontrolünü kaybetmektense sorunlar üzerinde çalışmaya sevk etti. Ancak süreç nadiren başarılı oluyor ve 2002’de iki partili önemli kampanya finansmanı yasasının geçirilmesi de dahil olmak üzere yalnızca birkaç davada yasayla sonuçlandı. Temsilciler Meclisi çoğunluğun sözünü kesti.

Demokratlar, yaklaşan bir temerrüde sahip mevcut durumun, Bay DeSaulnier’in tasarısıyla ihtiyatlı önlemler aldıklarını gösterdiğini söylüyorlar. Çıkmazı önlemenin yanı sıra, amacı “sağduyulu siyasi öncelikleri ilerletmektir”.