Manzara Türkiye’yi ayağa kaldırdı! Babası tarafınca öldüresiye dövülen bebeğin annesi suskunluğunu bozdu

celikci

New member
Manzara Türkiye’yi ayağa kaldırdı! Babası tarafınca öldüresiye dövülen bebeğin annesi suskunluğunu bozdu
Gaziantep‘in Şahinbey ilçesi Kahvelipınar Mahallesi’nde yaşayan Yunus Göç’ün, 2 aylık bebeği Cihan Göç’ü dövdüğü anların imgesi toplumsal medyada büyük yankı buldu.

ZIMNÎ KAMERA ÇIKARDI

Anne Semra Göç’ün meskenin odasına gizlediği telefon kamerasına cani babanın minik bebeği zalimce dövdüğü anlar yansıdı. Minik Cihan başına aldığı darbelerden beyin kanaması geçirirken anne Göç ise meskenden ayrılarak ailesinin yanına sığındı. Annenin şikayeti üzerine baba Göç gözaltına alındı.

“OY SENİ ANNEN Mİ DÖVDÜ” DİYORMUŞ

Dün birinci vakit içinderda Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan bebek, birinci müdahalenin akabinde özel bir hastaneye sevk edildi. Şanssız bebek hayati tehlikeyi atlatırken anne Göç, dehşet dolu anları anlattı. Eşinin bebeğine uzun müddettir şiddet uyguladığını söyleyen Göç, bebeğin babasının kucağındayken daima ağladığını belirtti. Kendisini suçlamaması için o anları gizlice kayda aldığını söz eden Göç, “Çocuğu severken de ‘Oy seni annen mi dövdü’ diyordu” dedi.

“O ANLARI GÖRÜNCE NEFESİM KESİLDİ”

Birinci evvel eşinden şüphelendiğini lakin inanmak istemediğini aktaran Göç, yaşananları birinci vakit içinderda annesine anlattığını söylemiş oldu. Annesinin kendisine “İnsan hiç evladını döver mi” diye sorduğunu paylaşan Göç, “Aradan birkaç gün geçti. bir daha dövmediğini düşünmek istedim. daha sonra birkaç gün boyunca çocuğun ağlama, çığlık sesini duydum. Beni mutfağa çay ve yemek yapmaya gönderiyordu. O sırada da çocuğu dövüyordu. O dövdüğü esnada kapı deliğinden bakmak istedim. Anahtarı çıkarıp delikten baktım. Çocuğun hızına avcunun içiyle vuruyordu. Birden epeyce makus oldum, geri çekildim. Nefes alamadım. Nefesim kesildi. Birden içeri daldım. Dövdüğünü anladığımı belirli ettirmedim. Zira belirli ettirsem çocuğa ve bana farklı şeyler yapabilirdi” tabirlerini kullandı.

“ANNEMDEN KAMERALI TELEFON İSTEDİM”

Bebeğinin eşi tarafınca dövüldüğünü görmesinin akabinde annesini yine aradığını söyleyen Göç, “Telefonu almamdan şüphelendi. Bende o denli hal hatır sormak için aradığımı söylemiş oldum. Anneme o anları imgeye aldığımı söylemiş oldum. Annemden kameralı bir telefon istedim. Televizyon ünitemin altındaki peçeteliğin oraya telefonu sakladım. Kamerayı açtım. O beni çay yapmaya gönderdi. Anlamasın diye telefonu düzgünce gizledim. Mutfağa girdiğimde bağırma sesleri geldi. Kapının önünde biraz bekledim. aslına bakarsan fazlaca ta bekleyemedim. İçeri girip bebeği çabucak kucağıma aldım. Anlamaması için kendisini suçlamadım” halinde konuştu.

“BEBEK BABASININ KUCAĞINDAYKEN DAİMA AĞLIYORDU”

Eşinin kendisinden şüphelenmemesi için yanında bebeği sevdiğini kelamlarına ekleyen Göç, “Ben halbuki inanmıyordum ona. Çocuğu severken de ‘Oy seni annen mi dövdü’ diyordu. Ben bu manzarayı bilerek çektim. Bebeğe onları yaptığı için ceza alacağını da biliyor. bu biçimde sonlanınca gözü dönüyor. Çocuğum o darptan daha sonra beyin kanaması geçirdi. En ağır cezayı alsın mahpusa girsin. Cezasını çeksin. Hiç çıkmasın oradan. Beni ailemle de tehdit ediyordu. Bana ‘Seni öldürürüm, çocuğu alırım’ diyordu. Müdafaa polis istiyorum. Hala korkuyorum. Bebeğim doğduğu günden beridir şiddet görüyordu. Ancak inanamıyordum. Telefonumu da aldı. Ailemi arayamıyordum. aslına bakarsanız bebek onun kucağına gittiğinde durmuyordu. Herkeste duruyordu. Artık kokusundan mı anlıyordu bilmiyorum. Ağlamaya başlıyordu. Çocuk bende susuyor lakin onda ağlıyor. Kaç gündür hiç uyumuyorum. Başımı yastığa koyduğumda o çığlığı, sesi duyuyorum” diye konuştu.

BEBEĞİN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan beyin kanaması tespit edilmesi üzerine bebeğin ağır bakım takibi için sevk edildiğini lisana getiren hekimi, son durumu şöyleki anlattı:

“Gece 1 civarında hastanemize geldiğinde şuur durumu uykuya meyilliydi, hareketlerinde biraz azlık vardı. Genel olarak epey da makus değil ancak âlâ de değildi, şuur durumundan dolayı, travmaya bağlı olarak. Yapılan tetkiklerinde kanama tespit edildi. Ameliyatlık bir durumu yoktu ve medikal tedavisine başladık. Çekilen denetim tomografilerinde kanamasında artış olmaması üzerine medikal olarak şu an ağır bakımda tedavi etmekteyiz. Geçirdiği kanamadan dolayı hayati tehlikesi devam ediyor.”

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri