Mafya üzere tehdit etti: ‘Pis bir kumpas’

Leyla

Global Mod
Global Mod
Sığınmacılar üzerinden provokasyon fitilini ateşleyen Zafer Partisi Genel Lideri ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nı basmaya kalktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bilhassa Suriyeliler üzerinden sokakları karıştırmak isteyen Özdağ’ın yaptırdığını deklare ettiğı “Sessiz İstila” sineması için “Ümit Özdağ bu sineması nasıl finanse etmiş? Bu Soros taktiğidir. Vatandaşımızı korkutmaya yönelik bir sureci tetiklemeye çalıştılar. Bunların insanlıkla alakası yok” demişti. Özdağ da toplumsal medyadan, “Ben yarın tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma, silahsız. Zerre kadar erkeklik onurun var ise saat 11.00’de beni kapının önünde bekle. Seni yarın İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum. bu biçimde bakılırsaceğiz. Kim Soros’un çocuğu, kim operasyonun çocuğu. Saat 11.00’de erkeksen orada bekle” karşılığını vermişti.

İÇİŞLERİ’Nİ BASMAYA KALKTI

Özdağ, dün yeni bir provokasyona imza attı. birlikteindeki partililerle TBMM önünden İçişleri Bakanlığı’na yürümek istedi. Polis takımları müsaade vermeyince arbede çıktı, 1 kişi gözaltına alındı. Bakanlığa yürümesine müsaade verilmemesine reaksiyon gösteren Özdağ, açıklamasını Meclis girişinde yaptı. Zafer Partisi olarak “Türk milletinin sığınmacılar ve kaçaklar ülkelerine dönsünler” iradesini siyasette temsil ettiklerini söyleyen Özdağ, Soylu’ya tehditler savurdu: “Ben tek başıma geliyorum, bu kadar mı korkuyorsun? Teröristleri izletmen gereken adamları benim peşime takmadın mı? Yemek yediğim restoranlardan vize kartı ödemelerini toplatmadın mı? Bu bakılırsavin bittiği vakit tutuklanacaksın, farkındasın. Haydi, el mi yaman beyefendi mi yaman. Bu iş ikimizden birisi ölene kadar devam edecek. Ya sen özür dilersin ya da bu arbede sonuna kadar devam eder.”

‘Seninleyiz’ ziyareti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Türkiye’nin huzur ve güvenliği için başarılı çalışmalar yürüttüğünü bildirdi. Oktay, İçişleri Bakanı Soylu’yu ziyaret etti. Ziyarette Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de yer aldı. Oktay, ziyarete ait toplumsal medya hesabından “#SeninleyizSoylu” etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Ülkemizin huzur ve güvenliği için başarılı çalışmalar gerçekleştiren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ettik” tabirlerini kullandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da başka farklı Bakan Soylu’yu ziyaret ederek dayanaklarını iletti.