Kocasının cayır cayır yaktığı bayan, dehşet dolu anları anlattı: Gülüp bir sigara yaktı

celikci

New member
Kocasının cayır cayır yaktığı bayan, dehşet dolu anları anlattı: Gülüp bir sigara yaktı
Tekirdağ’da yaşayan 2 çocuk annesi Ayşe Aydın, geçtiğimiz mart ayında eşi Ekrem Aydın ile kendisini aldattığı için tartışmaya başladı. Aydın, eşine, annesinin meskenine gideceğini söylemiş oldu. Fakat Ekrem Aydın tarafınca bindirildiği arabayla ormanlık alana gdolayıldü. Koca, şanssız hanımı evvel dövdü akabinde yanında getirdiği akaryakıtı üzerine döküp ateşe verdi. Alevler ortasında kalan Ayşe Aydın’ı ‘öldü’ zannederek, kaçtı.

“BENİ KOMŞUM İLE ALDATTI”

Bedeninde ağır yanıklar oluşmasına ve çektiği acıya karşın, ormanlık alandan yol kenarına yürümeyi başaran Ayşe Aydın, yoldan geçen şoförler tarafınca bulup, hastaneye kaldırıldı. Birinci tedavisinin akabinde Kartal Lütfi Kırdar Kent Hastanesi’ndeki yanık ünitesine sevk edilen Ayşe Aydın, 2,5 ay süren tedavisinin akabinde taburcu edildi. Hala bir hayırsever tarafınca bağışlanan yanık bası elbisesi ile ömrünü devam ettiren Ayşe Aydın “Evlendikten 8 yıl daha sonra Tekirdağ’ın Muratlı ilçesine yerleştim. Çocuklarıma bakabilmek için çalıştım. Eşim sürücülük yapıyordu. Komşu bayanla dört yıl boyunca aldattı beni. Öğrenince hengame ettik. 2020 yılında beni darp etti. Annemler Şile’de hastaneye götürdü. Üç ay annemlerin yanında kaldım. Yalvardı, ‘tekrar yapmayacağım’ dedi. Çocukların üzerine kelam verdi. ‘kimselerle konuşmayacağım, konutumuza bakacağım, geri dön’ dedi. Özür diledi. Beni meskene geri götürdü” dedi.

“‘YANIYORUM’ DEDİM GÜLÜP SİGARA İÇTİ”

Aydın olay günü yaşadıklarını ise şöyleki söz etti: “Gece işten geldim. Çocuklarıma kahvaltı hazırladım, 7 yaşındaki kızım, ‘Anne, babam bir daha o hanımı getirdi’ dedi. Hengame etmeye başladık, ‘Annemlerin yanına gideceğim. Dayanamıyorum artık’ dedim. Valizimi hazırladım, annemi aradım. ‘Tamam sen gideceksin başa koydun, mutabakatlı boşanalım. ‘Polisin oraya gidelim, daha sonrasında git nereye gideceksen’ dedi. Kurtulmak için kabul ettim. Bindim motora. Anladım öbür yere götürdüğünü, ‘İndir beni’ dedim. Ormanlık yola döndü. Kuytu bir yere geldi. ‘Seni niye getirdim buraya biliyor musun? Seni öldürmek için getirdim’ diyerek, yakamdan tuttu. Bir eliyle boynuma bastırdı, bir eliyle başıma taşla vurdu. Sersemledim. ‘Sana ne armağan aldım bak’ dedi. Bir litre şişe akaryakıt almış, üzerime döktü. Çakmağı çaktı. Çok bağırdım. ‘Yanıyorum’ dedim. Güldü, haykırdı; ‘Sen nasıl yanıyorsun’ dedi. Sigara içti ben yanana kadar. ‘Buraya çocukları da getirip çocukları da yakacağım’ dedi. daha sonra ‘Öldü’ diyerek bıraktı, gitti. Çocuklarımın da inançta olduğunu hissetmiyordum. Kendi gayretlerimle yanan yerleri söndürdüm. Bir, iki saat yürüdüm. Halim kalmamıştı. Asfalt yola kadar yürüdüm. Allah razı olsun beşerler varmış, onlardan yardım istedim.”

“O CANİ ADAMIN MÜEBBET ALMASINI İSTİYORUM”

Ayşe Aydın, “Beni Tekirdağ’ın ilçesine götürmüşler. İstanbul Kartal Hastanesi’ne sevk etmişler. Durumum önemli olduğu için uyutmuşlar. Cani adamın asla içeriden çıkmasını istemiyorum. Bütün bedenim yandı. Sırt bölgem, ellerim, boynum. Bacaklarımdan modül alınıp, sırt bölgeme eklendi. O cani adamın müebbet almasını istiyorum” biçiminde konuştu.

Yakalandıktan daha sonra tutuklanan eşi Ekrem Aydın’ın müebbet mahpus cezası almasını isteyen Aydın, “Korkuyla yaşıyorum, tekrar başıma gelmesini istemiyorum” diye konuştu.

“UZUN MÜDDET BASI GİYSİSİ KULLANMAK ZORUNDA”

Aydın’a yanık bası elbisesi tasarlayan klinik takviye temsilcisi Kutay Katar, “Yanık bası giysisi üretimi sağlıyoruz. Hastamız bize yanık bası giysisi gereksinimi ile geldi. daha sonrasında durumundan bahsetti. Hastamız maalesef uzun mühlet bası giysisi kullanmak zorunda ki yanıkları güzelleşme sağlasın, deri rengi açılsın. Olağan ömrüne geri dönebilsin. Maliyetli bir eser. Bu eserin masraflarını tanıdığımız hayırsever bir vatandaşa ilettik. Kendisi de seve seve yardımcı olacağını söylemiş oldu. Hususla yakından ilgileniyoruz. Hastamızla daima kontak halinde kalacağız. Kıyafetin ortasında yanık alanlarına konuşlandırılmış silikon kumaş var. Silikon kumaş nem istikrarını sağlıyor. Yanık alanlarının bağ dokularının gevşemesini sağlıyor. Isıyla bir arada ısıyı artırarak kıyafetin dış yüzeyindeki basınçla bir arada orada oluşan kabarıklıkların güzelleşmesini sağlıyor” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı