Kira artırımına isyan eden bayan, mesken sahibinin akrabaları tarafınca dövüldü

celikci

New member
Kira artırımına isyan eden bayan, mesken sahibinin akrabaları tarafınca dövüldü
İstanbul Üsküdar’da kiracı olarak yaşadıkları konuttan çıkarılmak istenen Merve Şimşek ve annesi Songül Şimşek’in, 11 Aralık Pazar gece yarısı, mesken sahibinin akrabaları tarafınca zorla konuttan çıkarılmaya çalışıldığı sav edildi. Almanya’da yaşayan konut sahibinden, meskeni boşaltmak için mühlet istenmesine karşın, tıpkı apartmanda yaşayan akrabalarının gece yarısı, anne ve kıza saldırdığı ileri sürüldü. Karakola giden Şimşek, mesken sahibinin akrabalarından şikayetçi oldu. Konut sahibi ise argümanları yalanlayarak, konuşmak istemediğini belirtti.

“1 YIL İÇERİSİNDE 3 SEFER KİRAYA ARTIRIM İSTEDİLER”

Kavga anlarını Merve Şimşek’in erkek kardeşi cep telefonu kamerasıyla kaydetti. İmgelerde, konut sahibinin akrabaları, Merve Şimşek’in annesi ile konut sahiplerinin damadı içinde bağlantı olduğu teziyle meskeni çabucak boşaltmalarını istiyor. ondan sonrasında hengame çıkarken, imajların devamında Merve Şimşek, argümanları kabul etmiyor. Şimşek, “Bir yıl içerisinde üç defa kiraya artırım istediler. esasen biz konuttan çıkacaktık. Babam arayıp, kardeşimin okulunun konuta yakın olması niçiniyle biraz mühlet istedi. Babama ‘Hep çıkacağız diyorsunuz’ dediler. Konuttan çıkmamız için bir gece yarısı bize saldırdılar. Konutumuza girip bizi darbettiler. Biz bavullarımızı toplamıştık, yardım için teyzem de gelmişti. Kapı çalınca teyzem açtı. Kapı açılır açılmaz birisi bana saldırmaya başladı. Beni yatak odasına sürükledi. 2 kişi daha içeri girip beni darbetti. Kardeşime cep telefonu kamerasıyla çekmesini söylemiş oldum. Kamera açılınca kaçtılar. Annem beni kurtarmaya çalışırken, saçından tutup yerlerde sürüklediler. O esnada 15 kişi vardı. Kolumun üzerine düştüm ve üzerimden geçtiler. Gerisini hatırlamıyorum” diye konuştu.

“İFTİRA ATMAYA BAŞLADILAR”

vakadan daha sonra 5 gün ortasında taşındıklarını söyleyen Şimşek, “Tehdit, hakaret ve konut ihlali hatalarından şikayetçi oldum. Katiyen tutuklanmalarını istiyorum. Ayrıyeten saldıranlardan biri sıhhat çalışanıydı. Benim hastane detaylarıme de ulaşmış. Bu da farklı bir kabahat. Ruhsal olarak âlâ değilim, gözüme uyku girmiyor. Gözlerimi kapatınca sesler ve imgeler aklıma geliyor” dedi.

İşte hengame anından kareler;

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel