Jürgen Klopp boş zamanlarının tadını çıkarıyor

Kemal

New member
Neredeyse 60 yaşında bir sosyal medya yıldızı haline gelen Jürgen Klopp bunu kendisi yapabilir. Yıldız antrenör, hayranlarıyla iletişimde kalmak için bir aydan biraz daha uzun bir süre önce Instagram platformuna kaydoldu ve yalnızca 21 gönderiden sonra 4,1 milyondan fazla takipçiye ulaştı. Klopp kendi seçimiyle işsiz ama hayranları onun hayatının sıkıcı olmaktan çok uzak olduğu gerçeğini kolaylıkla takip edebiliyor ve sayıların etkileyici bir şekilde gösterdiği gibi onlar da sunulanları tüketiyorlar. Nispeten az sayıdaki gönderisi iki milyona kadar kişi tarafından beğeniliyor ve her yeni gönderiye on binlerce yorum geliyor.

Taylor Swift'le bir akşam ya da Boris Becker'la bir akşam gibi. Klopp için, Liverpool FC'nin teknik direktörü olarak 491 maça çıktıktan sonra, ayrılışından bu yana keyif aldığı günlük hayat oldu. Klopp bir fotoğrafın altına “Üç efsane ve ben! Eski dostlarla vakit geçirmek harikaydı” diye yazdı. Onu tenis ikonu Becker, antrenör arkadaşı ve sağdıç David Wagner ve danışmanı Marc Kosicke'nin yanında gösteriyordu. Klopp Pazar günü 57. yaş gününü kutladı.

Boris Becker'le Dostluk

Zaten Klopp'un Becker ile özel bir ilişkisi var. İkili dokuz yıl önce Wimbledon'da tanışmıştı; toplantıyı eşi Ulla organize etti. Klopp, Bild'e şunları söyledi: “Tüm kariyerini takip ettim ve büyük bir hayranıydım. Daha sonra Wimbledon'da heyecan verici bir akşam geçirdik; aynı frekanstaydık ve çok eğlendik.” Becker muhtemelen hayatının en zor zamanına katlanmak zorunda kaldığında bile iletişim halinde kaldılar. Üç kez Wimbledon kazananı, 2022'de iflas suçları nedeniyle İngiltere'de hapishaneye gönderildiğinde Klopp onu aradı ve cesaretlendirdi.

Geçen hafta Klopp, ayrılışından bu yana ilk kez Anfield Road'a döndü. Ancak efsanevi Liverpool FC stadyumunda oynayan eski takımı değil, Taylor Swift'ti. Konserden sonra Klopp, “Sanırım artık resmi olarak bir Swiftie'yim” dedi. Kafasında pembe bir kovboy şapkası vardı. Klopp daha önce kuaföre gitmiş, ardından eşi Ulla ile birlikte konsere katılmıştı. Çiftin fotoğrafında, “Eras Turu”nun 100. konseri olan konser sırasında Ulla'nın pembe şapka taktığı, Klopp'un ise siyah beyzbol şapkasını tercih ettiği görülüyor.

Borussia Dortmund her zaman göz önünde

Elbette futbol olmadan bu mümkün olmazdı. Klopp ilk olarak geçen Cuma günü Münih'teki bir bira bahçesinden haber yaptı, ardından bizzat Allianz Arena'ya gitti ve Almanya ile İskoçya arasındaki Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçını izledi ve burada mensubu olduğu takımın net bir 5-1 galibiyetini gördü. defalarca milli teknik direktör olarak anılan ve artık Julian Nagelsmann'ın sorumlu olduğu isim.

Swabian sadece milli takımın performansını değil aynı zamanda eski kulübü Borussia Dortmund'daki gelişmeleri de takip ediyor. Nuri Şahin, görev süresinin bitiminden sonra Edin Terzic'in sekizinci halefi olarak oraya atandı ve Klopp'un onayını aldı. Bild am Sonntag'a şunları söyledi: “35 yaşındaki Nuri çok genç bir teknik direktör ama ben de öyle. Olağanüstü oyuncu kariyerinden sonra süper bir antrenör olacağına kesinlikle güveniyorum.”

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Klopp kendi geleceği hakkında dikkat çekmemeye çalışıyor. Liverpool'da geçirdiği yıllardan sonra bu beklenen bir şeydi. Son zamanlarda Red Bull'a bağlılık söylentileri vardı. Şirket yakın zamanda Leeds United'daki hisselerini sattı. Ancak Klopp'un orada teknik direktör olma ihtimali, İngiltere'de yağmursuz bir yaz geçirmek kadar muhtemel. Kesin olan bir şey var: Klopp yakında Mallorca'ya gidecek. Orada bir fincası var ve işi zevkle birleştiriyor. Bir sponsor Klopp'la özel bir TV gecesi veriyor ve 6 Temmuz'da onunla Avrupa Şampiyonası çeyrek finalini izleyebilirsiniz. Teorik olarak Almanya'nın katılımıyla bir maç bile mümkün olabilir, ancak bunun gerçekleşmesi için DFB takımının A Grubu'nu ikinci sırada bitirip son 16 maçını kazanacak.