İlkokulda taciz iddiası! Öfkelenen veliler okul önünde toplanıp müdürü protesto etti

celikci

New member
İlkokulda taciz iddiası! Öfkelenen veliler okul önünde toplanıp müdürü protesto etti
Kartal‘da bulunan iköğretim okulunda geçen cuma günü argümana bakılırsa bahçeye giren kimliği bilinmeyen bir erkek, ikinci sınıfa giden 7 yaşındaki E.A isimli kız çocuğunun yanına yaklaştı. Kuşkulu, evvel kız çocuğunun saçını okşadı ve onu yanına çağırdı. Kız çocuğu ise korkarak şüpheliden uzaklaştıktan daha sonra durumu öğretmenine anlattı.

Kızının davranışlarından şüphelenen Gönül A., yaşananları öğrendikten daha sonra Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Gönül A. ve başka öğrenci velileri ise bugün Kartal İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne giderek soruşturmayla ilgili bilgi aldı. Okulun güvenlik kamera imgelerinin idare tarafınca kendilerine gösterilmediğini söyleyen veliler, ilkokul önünde toplanarak okul müdürünü protesto etti.

“HANGİ VELİ DAYANIR BUNA”

7 yaşındaki kız çocuğunun annesi Gönül A., “Okulda cuma günü bir olay oldu. Benim kızım el tacizine uğradı. Akşam duyuyorum kızımdan bu biçimde bir olay olduğunu. Biri benim kızımı yanına çağırıyor Gel diye. Benim kızım istemeyince parmaklarıyla kızımı çağırıyor. Ben cumartesi günü okula geliyorum. Bendilk evvel Zuhal öğretmenimiz geliyor durumu anlatıyor. Müdür beyefendi duymamış üzere davranıyor. Ben polis arkadaş ile içeri giriyorum. Bana kamerayı göstermiyor. Polis getirmeyin okula diyorlar. Hangi veli dayanır çocuğunun burada taciz görmesine. niye veliyi aramıyor bunu duyar duymaz. Gel bu biçimde bir olay olmuş, öğretmen bize belirtti diye” dedi.

“BENDEN daha sonra KAMERA SİSTEMLERİNİ DÜZELTTİRİYOR”

Olayın okulun ortasında merdivenlerin olduğu yerde olduğunu söyleyen Gönül A., Bana ‘Kameralar bozuk’ diyor. Cumartesi geliyor kamera sistemlerini değiştiriyor, oynuyor kameralarla. Ben şikayetçiyim. Güvenliğin kıyafetleri yok. Elini kolunu sallayan giriyor. Ben nereden bileyim adamın birisinin tekrar birebir şeyi yapmayacağını. Ben endişe ortasında yaşıyorum. Lütfen hassas olalım. Ben çocuğumu aldım karakola götürdüm, çocuk ofise. Çocuğum orada konuştu. Bana ‘Pazartesi gel kamera sistemine bakarız, bu biçimde kim olduğunu çıkarırız’ dedi. Ben bugün geldim niye göstermiyor. Benden daha sonra kameracı arkadaşları çağırıp kamera sistemlerini düzelttiriyorsun. Her şeyi kapatmaya çalışıyorsun. Kızımın ağzından laf aldım. ‘Anneciğim ne oldu olayı anlatır mısın’ dedim. Çocuğum bana, ‘Anneciğim korkma sakın, bir yaşlı amca geldi saçımı okşadı, yanıma yaklaştı gel’ diye. daha sonra parmaklarıyla beni çağırdı’ dedi. Güvenliğin sertifikası yok diye konuştu.

“ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ HİÇBİR ÖNLEM ALINMIYOR”

Okul önüne gelen diğer bir veli ise, “Kızım bu okulda okuyor. Kümeden bildirileri gördüm. Bir çocuğun tacize uğradığını öğrendim. Gelip, ‘niçin bu ihmal oldu, kamera imajları nerede’ dedim. Kamera imgesi diye bir şey yok. Güvenlik yerinde değil, büsbütün ihmal var burada. Okulla alakalı devletin her türlü yardımı yapmış bulunmasına karşın velilerden para istiyorlar daima. Fakat çocukların güvenliğiyle ilgili hiç bir önlem alınmıyor. Biz çocuklarımızın okulda inançta olduklarını bilmeyeceksek okula nasıl gönderebiliriz. 7 yaşındaki küçücük bir çocuk korkarak huzursuz olarak polise söz vermek zorunda kalıyor. Artık o çocuğun pedagojik bir müddetçten geçip takviye alması gerekecek” biçiminde konuştu.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri