İBB Sözcüsü Murat Ongun Nedim Şener’in TVNET’te gündeme getirdiği onlarca argümandan sırf birisine karşı çıktı

Leyla

Global Mod
Global Mod
Dün akşam saatlerinde TVNET’te canlı yayınlanan Net Bakış programında, İBB’nin iş verdiği terör iltisaklı şahıslara ait hazırlanan iddianameden bilgileri veren Nedim Şener, çarpıcı savlarda bulundu.

CHP ve DÜZGÜN Parti’nin HDP’yi yanında tutarak, İstanbul seçimlerini kazanmanın diyetini ösöylemiş olduğini vurgulayan Şener, “HDP’nin takviyesini almak için bu çeşit ödünler vermek zorunda kalıyorlar. İmamoğlu her şeyin farkında. Ortaya konan tezler fazlaca somut. PKK’ya bağlı dernek referansıyla İBB’de işe başlayanlar var ve maaşlarından her ay para kesilerek örgüte gönderiliyor. O yüzden panik halinde Anıtkabir’e gidip açıklama yapıyorlar” diye konuştu.

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN TEZLERDEN SIRF BİR ADEDİNE KARŞI ÇIKTI

Açıklamalar, İBB Sözcüsü Murat Ongun’u rahatsız etti. Şener’in kelam konusu açıklamalara yer verdiği görüntü paylaşımının altına yorum yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, onlarca savdan yalnızca ‘yardım kartı’ kısmını ispat etmesini istedi.

ŞENER DOKÜMANLARI PAYLAŞTI: 300 KÂFİ BİR SAYI MI?

Ongun’un, “335 sayfalık iddianamede bu biçimde bir söz yok. ‘Yüzlerce yardım kartı’ ifadeni ispat etmeni bekleyeceğiz” kelamlarına iddianamelerden görsellerle cevap veren Şener, “İddianamedeki bilgilere ve sizin İSPER işçisi olanların telefon konuşmalarına bakılırsa; İBB’nin yardım kartlarının 300 adedinin PKK’lı teröristlerin ailelerine dağıtılması kâfi bir sayı mı?” dedi.