Hertha yönetim kurulunun üç yeni üyesi ne anlama geliyor?

Kemal

New member
Hertha BSC’nin Pazar günü yapılan genel toplantısında, küme düşen Bundesliga takımının başkanlığı için ikinci tur oylamada 19 aday arasından üç yedek seçildi. Bu, Kay Bernstein liderliğindeki komitenin artık yeniden sekiz üyeye sahip olduğu anlamına geliyor. Bunlardan ikisi kadın.

Bernstein, Fabian Drescher, Peer Mock-Stümer, Hans-Joachim Bläsing ve Anne Jüngermann’ın yanı sıra Anne Noske de artık Hertha yönetim kurulunun bir üyesidir. 39 yaşındaki oyuncu, “mavi ve beyaz kadın gücünü” temsil ettiğini söylüyor. ‘Herthafreundin’ web sitesi için yazıyor ve yayınlıyordum; Profesyonel bir futbol kulübünün çevresinde kadınların norm haline gelmesi için başarıyla mücadele ettim. Bugün Hertha kadınlarını ve kızlarını tanıtmak, kamuoyunun ilgisini ve seyirci sayısını artırmak istiyorum. İcra komitesindeki yetkin kadın sayısının artmasına da katkıda bulunmak isterim.”

İletişim, pazarlama ve hukuk alanlarında uzmanlar

Noske, 2004-2016 yılları arasında Hertha BSC’nin basın bölümünde çalıştı. O zamanlar adı Grubert’ti. Şu anda Berlin’deki bir belediye konut şirketinde kurumsal iletişim sorumlusu olarak çalışıyor. Üyelerin saygı duyduğu bir argüman: Noske’nin Hertha’ya dair içeriden ve dışarıdan bir bakış açısı var. Ekonomik durumu istikrara kavuşturmak, lisansı güvence altına almak ve spor yönetimini desteklemek için tüm deneyimini ve uzmanlığını kulübümüz için kullanacağına söz verdi. Bu ona, Berlin ticaret fuarındaki ikinci tur oylamada en iyi sonucu verdi; mevcut yaklaşık 1.500 üyeden 730 oy aldı.

Yönetim kuruluna Noske’nin yanı sıra pazarlama ve e-ticaret uzmanı Saravanan Sundaram da (648 oy) seçildi. 2013’ten beri Hertha üyesidir ve Ostkurve’de sezonluk bileti bulunmaktadır. Gençliğini Wedding’de geçiren 41 yaşındaki oyuncu, pazarlama, satış, yönetim, liderlik ve süreç optimizasyonu alanındaki deneyiminin yanı sıra sadakat, takım ruhu, empati, hedef ve değer yoluyla komiteye katma değer kazandırmak istiyor odaklı eylemler.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

İşletme avukatı Ralf Thaeter de (644 oy) Başkanlık Divanı’na yeni seçildi ve şöyle konuştu: “Berlin Yolu ile Başkanlık Divanı bu birliktelikte daha iyiye doğru değişimin mümkün olduğunu ancak bu yolun hala uzun olacağını ve zor.” Kulübün kalbini ve ruhunu satmadan ekonomik iyileşme bir önceliktir. 52 yaşındaki oyuncu ayrıca, “ekonomik ve siyasi koşullar izin verirse” kendi mavi-beyazlı stadyumunu inşa etmek için birlikte çalışmak istiyor. Genel kurulda Hertha BSC’nin önümüzdeki yıl kendi stadyumu konusunu yoğun bir şekilde gündeme getirmek istediği duyuldu.